Deti a mládež by nemali chodiť samy do drogérie. Robia tam neporiadok

Emily v Paríži je fenómen.

Behind the CloserBehind the Closer (Zdroj: Hejty)

Poznáš to. Ideš si kúpiť do drogérie lesk na pery a nevieš si žiadny vybrať, pretože sú všetky otvorené. Fuj. Nebudem si dávať na ústa niečo, čo predtým už mal niekto na ústach.

Okej, okej, som odhalený, ja si nekupujem v drogérii takmer nič a veľmi pochybujem, že by deti a mládež chceli skúšať môj litrový Old Spice 3 v 1 sprchovací gél.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bez ohľadu na to, či to mne konkrétne prekáža, alebo nie, je to problém. Opisujú ho aj obchodné reťazce s drogériou na Slovensku. Trend neposlušných detí a mládeže, čo všetko otvárajú a skúšajú, sa presunul aj k nám.

SkryťVypnúť reklamu

V zahraničí sa nazývajú Sephora kids, podľa známeho obchodu s kozmetikou. To znie celkom fajn, keby sme ich volali dm kids alebo teta kids, nedajbože 101 drogerie kids, znelo by to hlúpo.

Tímea sa bola pozrieť do niekoľkých obchodov, aby sa na vlastné oči presvedčila, ako je to na Slovensku, má aj pár výpovedných fotiek.

Pootvárané mejkapy, lesky na pery a iné veci. Obchody majú hlavu v smútku - jednak preto lebo je v predajni neporiadok a tie veci sú kade tade a aj preto, že po otvorení sú tieto produkty závadné, nehygienické a musia ísť rovno do koša.

Súvisiaci článok Slovenské deti objavili čaro parfumérií. V obchodoch nechávajú za sebou spúšť Čítajte 

Ako píšu naši čitatelia v komentároch – najradšej by takýmto deťom zakázali vstup do obchodu, prípadne pod dohľadom rodičov. No to však nebude také jednoduché.

Tímea to podrobne rieši v článku, pýtala sa aj obchodov, či sa proti tomu dá nejako brániť a čo robiť, ak nájdeš poškodený obal.

SkryťVypnúť reklamu

Emily nechodí v Paríži do Sephory... asi

Poznáš to. Priateľka si zapne seriál, ktorý chce pozerať. Taký ten pre ňu. Ty si zatiaľ čítaš, scrolluješ instagram, tiktok a sem-tam očko padne na obrazovku. Pobehuje tam nejaká baba vo výrazných outfitov. Okej.

Scrolluješ ďalej, ideš preč, vrátiš sa, očko padá čoraz viac, až sa zrazu opýtaš, ako sa volá henten. A ten druhý, to je kto? A tá tam prečo stále spieva?

Ďalšia časť, však okej nechcel si nič pozerať. Po chvíli si uvedomíš, že telefón len tak jemne držíš v ruke a celá tvoja pozornosť sa sústredí na Emily v Paríži. Dostala ťa.

Ako je možné, že pomerne jednoduchú premisu o Američanke v Paríži, seriál plný stereotypov, pozerá také veľké množstvo ľudí? Je to jednoduchá vypínačka mozgu, netreba premýšľať len nasávať, možno jemne kuknúť telefón a oddychovať.

SkryťVypnúť reklamu

Viac sa na to pozrela Radka vo svojom texte a aj preto otvorene píšem, že akokoľvek by som sa to tu pokúsil zhrnúť, nedokážem to. Nemám až taký prehľad, stále som vo fáze, že len jedno očko sleduje Emily.

Čo však viem, je, že Radka sa pozrela aj na rôzne prieskumy a štatistiky. Napríklad odpovedala na otázku, čo si o tomto seriály myslia Parížania, prípadne aký dosah má seriál na turizmus.

Súvisiaci článok Emily v Paríži je fenomén plný klišé a stereotypov. Taký Paríž vraj neexistuje Čítajte 

Niektoré veci prekvapia, iné nie. Aby si sa to dozvedel, odporúčam prečítať si článok.

Na koniec niečo tech

Aby si nepovedal, že Closer je len ružový a píše iba o seriáloch, kozmetike a prináša rozhovory, tak ti dnes ukážem aj našu tech produkciu. A nie je jej málo.

Máme skvelého tech redaktora Matúša Paculíka, ktorý sa hrám, technológiám a iným gadgetom venuje niekoľko rokov a robí to veľmi dobre. Ľahkým perom ti dokáže priniesť recenziu na telefón, novú konzolu, hru a aj monitor. Je to presne to, po čom túži každý konzument.

SkryťVypnúť reklamu

V uplynulom týždni sme ti teda priniesli recenziu dvoch smartfónov.

Najprv sa Matúš pozrel na nový sklapací telefón Samsung Galaxy Flip6. Musím povedať, že sám ako fanúšik techu poškuľujem po foldoch a iných sklápačkách, no zatiaľ ma nepresvedčili o tom, že sa do nich oplatí investovať.

To je aj prípad Samsungu, ktorý sa síce každý rok zlepšuje, no stále musíš rátať s istým kompromisom, či už pri foťáku, alebo pri samotnom sklápaní a vodoodolnosti. Áno, keď otvoríš telefón, stále tam bude priehlbina v strede, kde je sklápací mechanizmus. Treba sa s tým vysporiadať.

Všetko ostatné, čo očakávať od tohto telefónu si už prečítaj v recenzii.

Druhý kúsok je novinka od Googlu, menovite je to Google Pixel 9. Nerozprávame sa o sklápačke, ale o starej dobre tehličke – malej a ľahkej, zato však poriadne nadupanej.

SkryťVypnúť reklamu

Google sa tentorz viac sústredil na AI, ktorú ponúka vo svojich telefónoch. Áno, keď si kúpiš tento telefón, dostaneš prístup k ich AI Gemini Advanced, s ktorou sa dá už poriadne vyhrať.

Okrem toho je, samozrejme, AI zapracovaná aj do foťáku a do úpravy fotiek. Vieš si v telefóne generovať obrázky, respektíve zatiaľ upravovať tie svoje. Má to však úskalia a na internete sa objavujú aj sťažnosti, že sa dá vytvoriť nebezpečný a nevhodný obsah.

Viac o vlastnostiach telefónu, hardvéri a vyladenom softvéri už v Matúšovom článku.

A to je na tento týždeň všetko.

Zapni si odber aj na tento newsletter, aby ti nič neušlo. Píšem každý týždeň a vždy to bude zážitok.

Zážitok je to aj na našom instagrame, tak nám daj follow aj tam, prosím.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu