Separ jazdil s falošnou výnimkou. A načo mu vôbec bola?

Behind the Closer – newsletter o redakcii.

Behind the CloserBehind the Closer (Zdroj: Hejty)

Stala sa nám taká zvláštna vec. Minulý týždeň sme dostali tip od čitateľa, ktorý nám poslal niekoľko fotiek z nočných bratislavských ulíc, na ktorých boli autá Separa a jeho priateľky Cynthie.

Obe mali za čelným sklom laminovaný papier, výnimku, ktorá ich oprávňovala parkovať prakticky kdekoľvek alebo zastaviť kdekoľvek.

Kým prejdem k samotnému Separovi, najprv k fotografiám. Po uverejnení článku sa ukázalo, že tento čitateľ nám neposlal vlastné fotky, no profesionálne od fotografa týždenníka Plus 7 dní Vladimíra Benka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Týždenníku sa aj na tomto mieste ospravedlňujem, hneď ako sme to zistili, fotografie sme zazdrojovali a doplnili, že informáciu ako prví priniesli práve oni a ich fotograf.

Teraz k samotnej kauze. Keď sa nám tieto zábery dostali, pustili sme sa do overovania, oslovili sme políciu, úrad, ktorý vraj tieto výnimky vydal, a tiež Separa cez jeho manažéra.

Súvisiaci článok Separ v centre Bratislavy využíval falošnú výnimku na parkovanie. Boli sme podvedení, tvrdí manažér Čítajte 

Polícia to vyšetruje, úrad napísal, že žiadne výnimky nikdy neudelil a Separov manažér odpísal, že boli "uvedení do omylu".

Wait, what?

Boli uvedení do omylu, ale čím presne? Že si mysleli, že môžu len tak jazdiť na bavoráčiku s výnimkou od Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR? Aké už len služobné úlohy mohli Separ a jeho priateľka robiť pre tento úrad?

Tu naozaj teraz nejde o to, že sú tie výnimky sfalšované, aj keď to tomu vôbec nepridáva. Ide o to, že aj keby neboli, načo vôbec Separovi taká výnimka je? Nemá peniaze na parkovné v centre mesta?

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Separ v centre Bratislavy využíval falošnú výnimku na parkovanie. Boli sme podvedení, tvrdí manažér Čítajte 

Namiesto chlapského priznania, že urobil chybu a chcel byť lepší ako ostatní, prišlo alibistické "uvedenie do omylu". Toto naozaj nie je správanie hodné nasledovania.

Nemať deti je úplne v pohode

V Closeri sme si všimli aj nový fenomén, na ktorý sme prišli ako inak cez Tiktok.

Je úplne normálne, keď sa pár rozhodne, že nechce mať deti a chce svoj život žiť bez nich a namiesto toho si zaobstará domáce zvieratko. Internet im už dal aj skratku a nazýva ich DINKWAD (double income, no kids, with a dog).

Ako píše Tímea vo svojom článku, na Slovensku podľa prieskumu Go4insight z roku 2021 vlastní aspoň jedného psa 39 % obyvateľov a mačku každý piaty Slovák.

Tímea vyspovedala štyri páry. Pýtala sa ich na to, čo na ich rozhodnutie hovorí rodina, či ich netlačia do toho, aby mali deti, pretože by chceli vnúčatko, či na nich nepozerajú cez prsty.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Dve výplaty, domáce zviera a žiadne deti. Hovorili sme s pármi, ktoré namiesto detí chovajú domáce zvieratá Čítajte 

Jednou z jej respondentiek bola aj naša bývalá kolegyňa obrazová editorka a grafička Dominika Kobetič Colombovová, ktorá má so svojím manželom jedenásťročného orieška Marleyho. Bol aj na svadbe.

Ak si ho chceš pozrieť a dozvedieť sa niečo viac o tomto fenoméne, tak neváhaj a choď si prečítať tento článok.

Zdravé zúbky sú na nezaplatenie

K zubárovi chodím pravidelne a musím povedať, že najmä tu v Bratislave to teda vôbec nie je lacný špás. Keďže som prirodzene šporovlivý človek, obtrela sa o mňa myšlienka, ako ušetriť a nenechávať u zubára pravidelne stovky eur.

Teraz ste si povedali, čo? Stovky eur, ten čo má v ústach. Rozpadnutú Akropolu?

Nie, nie som na tom tak zle, ale treba sa starať.

Špekuloval som, googlil a natrafil na facebookovú skupinu, kde študenti zubného lekárstva ponúkajú svoje služby pre bežnú verejnosť. Dodám, že je to súčasť ich praxe a úkony robia pod dohľadom skúseného pedagóga a zubného lekára.

SkryťVypnúť reklamu

Upozornil som na to Adama, ktorý sa skontaktoval s pacientmi, študentmi aj s fakultou, aby zistil, či má takéto ošetrenie aj nejaké riziká.

Musíš si vyhradiť dosť veľa času. Treba si uvedomiť, že to je študentská prax, ľudia sa učia a učia sa na tebe. Nič ti však nehrozí. Netreba sa obávať, všetko robia pomaly a každý pohyb konzultujú s lekárom.

Súvisiaci článok Zubná prax študentov v Bratislave láka na ceny o 50 percent nižšie ako u zubára. Aké sú riziká? Čítajte 

Ja to v budúcnosti určite vyskúšam tiež, priznám sa, že zatiaľ som sa na to neodvážil a ani som nemal toľko času. Peňaženka mi však už povedala, že ten čas si určite nájdem.

A to je na tento týždeň všetko.

Zapnite si odber aj na tento newsletter, aby vám nič neušlo. Píšem každý týždeň a vždy to bude zážitok.

Zážitok je to aj na našom instagrame, tak nám dajte follow aj tam, prosím.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu