Ako vyzerá dobrovoľný vojenský výcvik na Slovensku, môžu niekomu prekážať prsné implantáty, je vôbec možné, aby boli v tomto storočí nejaké zakázané knihy?
Poďme si to všetko postupne rozobrať.
Adam sa spojil s jedným mladíkom, hovorme mu Marián, ktorý sa dobrovoľne prihlásil do armády, aby tam absolvoval jedenásťtýždňový výcvik. Porozprával mu, čo všetko tam zažil, a j to,že to nebola prechádzka ružovou záhradou.
Dobrovoľný vojenský výcvik nie je žiadna novinka. O jeho propagáciu sa snažilo niekoľko ministrov obrany za posledné roky. Intenzívny tréning, za ktorý ti zaplatia okolo 1500 eur, a ty sa ešte aj naučíš disciplíne, pracovať so zbraňami a strategicky myslieť.

Samozrejme, to nie je také jednoduché a dá sa povedať, že platia stereotypy o vojakoch, o ťažkom drile, ktorým si musí človek na výcviku prejsť a navyše nebudeš ukrátený ani o sexistické poznámky, prípadne správanie hraničiace so šikanovaním.
Na jednu stranu to čiastočne také asi musí byť. Ak sa prihlásim na dobrovoľnú vojenčinu, nemal by som očakávať, že tam so mnou budú zaobchádzať v rukavičkách. Ak to prenesene porovnám, ide o trojmesačný kurz prežitia v náročných podmienkach.
Ak chceš presne vedieť, ako to na takomto výcviku vyzerá, na čo všetko sa treba pripraviť a ako sa treba aj mentálne obrniť, prečítaj si Adamov text, kde sa cez Mariánov príbeh dozvieš všetko podstatné.

Ak máš pocit, že je toho na teba teraz veľa, chceš vypnúť hlavu a len slepo počúvať rozkazy, tak smelo do toho.
Niekedy sa stane, že silikóny viac priťažia
Určite si už niekedy počul o našom podcaste Rutina. Ja som ho tu niekoľkokrát spomenul a stojí za to si ho vypočuť.
Tímea si tam pravidelne pozýva zaujímavých hostí a ak nie si fanúšik hovoreného slova, tak niekedy diel Rutiny prepíše a je z toho aj textový rozhovor. Teraz si zavolala Natáliu Lechovú, ktorú trápia jej prsné implantáty.

Ešte ako čerstvo dospelá sa rozhodla, že si nechá zväčšiť prsia. Absolvovala dve operácie, no neskôr zistila, že to nebolo dobré rozhodnutie. Pravda je však aj tá, že to nemohla dopredu úplne vedieť.
Ako v podcaste hovorí, objavili sa jej zdravotné problémy, ktoré jej spôsobujú prsné implantáty. Nejdem do podrobností, aby som to zbytočne nedoplietol, odporúčam rozhovor s ňou.

Prezradím, že si teraz šetrí na ďalšiu operáciu, no tentoraz si chce dať implantáty odstrániť.
Aká bola jej cesta, prečo sa tak rozhodla, koľko ju to stálo a prečo teraz pristúpila k tomuto rozhodnutiu si prečítaj alebo vypočuj. Je to veľmi ľudský a otvorený rozhovor.
Zakázané knihy? To azda nie
Tiež som sa čudoval, keď som prvýkrát pred dvoma týždňami počul o tom, že v Spojených štátoch je úplne bežné, že niekde sú zakázané komerčné a známe knihy.
Samozrejme, nie je to tak, že by ste si ich vôbec nemohli v danom konkrétnom štáte (Florida, pozerám sa na teba) nemohli vôbec kúpiť. Ich zákaz je zameraný skôr na školské knižnice alebo ako pomôcky na vyučovanie.

V Closeri sme sa nad tým zamysleli na porade po amerických voľbách, ktoré ako iste už vieš vyhral Donald Trump. Že či teraz, keď to všetko bude republikánskejšie a konzervatívnejšie, zakážu aj nejaké knižky.
Ukázalo sa, že je to bežná prax, Tímea dala dokopy najznámejšie tituly, ktoré sa nejakým spôsobom znepáčili istým spoločenstvám, a tak ich vylúčili z výučby alebo knižníc.

Určite odporúčam si prečítať článok a pozrieť si tie jednotlivé tituly a aj dôvody, prečo ich zakázali. A teda môžeš si ich rovno aj kúpiť a budeš mať doma niečo zakázané – ohohó. Môžeš flexiť a dávať fun fakty pred kamarátmi.
A to je na tento týždeň všetko.
Zapni si odber aj na tento newsletter, aby ti nič neušlo. Píšem každý týždeň a vždy to bude zážitok.
Zážitok je to aj na našom instagrame, tak nám daj follow aj tam, prosím. Okrem toho ti neujde súťaž o nadupané lego a iné súťaže.