V Mexiku musela začať pracovať už ako 13-ročná. Život sa jej zmenil, keď prišla na Slovensko

Tanya Benito diskutovala s maturantmi v Piešťanoch.

Tanya na diskusii v Piešťanoch.Tanya na diskusii v Piešťanoch. (Zdroj: Elizaveta Blahodarova)

Ešte viac ako mesiac a pol času zostáva slovenským študentom na prípravu na ústne maturity. Slovak Spectator preto v posledných týždňoch pokračoval v organizovaní diskusií s osobnosťami verejného života, ktoré na stredných školách s maturantmi debatovali práve na maturitné témy z anglického jazyka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera v Piešťanoch dostali študenti príležitosť pozhovárať sa na tému Multicultural society, teda o multikultúrnej spoločnosti, s Tanyou Benito.

Na Slovensko sa pred pár rokmi prisťahovala z Mexika, našla si prácu, slovenského manžela a zamilovala sa do krajiny, v ktorej sa ocitla. Ako sama vysvetlila maturantom, keď sa skončil jej prvý pracovný projekt na Slovensku a na chvíľu sa musela vrátiť do Mexika, poslala si do slovenských firiem viac ako 80 životopisov.

SkryťVypnúť reklamu

Tak veľmi sa chcela vrátiť naspäť.

Celú diskusiu s Tanyou Benito v Piešťanoch si môžeš vypočuť na tomto odkaze.

S moderátorom Jamesom Thomsonom sa Tanya zhovárala o tom, akú obrovskú zmenu životného štýlu zažila, keď sa presťahovala na Slovensko. V diskusii si zaspomínala na to, ako doma v Mexiku musela začať pracovať už vo veku 13 rokov, pretože si potrebovala zarobiť prvé peniaze.

V dospelosti jej potom zárobok z práce na plný úväzok nedokázal pokryť ani všetky základné životné potreby ako bývanie, stravu či dopravu.

Na Slovensku preto zistila, že život môže vyzerať aj tak. Uchvátila ju miera work-life balance, ktorú bola schopná dosiahnuť, do toho sa jej pritrafil aj slovenský partner, s ktorým si napokon naplánovali svadbu, a Tanya sa dnes na Slovensku cíti ako doma.

SkryťVypnúť reklamu

V súčasnosti pracuje v korporácii, ktorá zamestnáva tisícky ľudí z rôznych kútov sveta, čo robí jej život ešte pestrejším a rozmanitejším. Nielenže sa v takomto prostredí cíti ako cudzinka na Slovensku akceptovaná, ale akceptovaná sa cíti aj svojou slovenskou rodinou, ktorú jej do života priniesol jej manžel.

Slovak Spectator si pre maturantov pripravil aj užitočný zoznam anglických slov, ktoré súvisia s témou multikultúrnej spoločnosti, ale aj príbehy troch cudzincov, ktorí sa prisťahovali na Slovensku a opísali svoje zážitky z toho, ako zatiaľ prebieha ich integrácia do spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu