Honor Magic 7 Pro
Produkt na test poskytla spoločnosť Honor
Je to už pekných pár rokov, čo sa o prvé miesta v rebríčku najlepších smartfónov delí hlavne dvojica Apple a Samsung. Huawei skončil s nástupom sankcií prvej Trumpovej vlády a zvyšní výrobcovia sa na vedúcu dvojicu zatiaľ márne doťahujú.
Motorola je silná hlavne v segmente vyššej strednej triedy, Google výkonom zaostáva a čínskym značkám stále chýba štipka k dokonalosti.
Honor však teraz prichádza s novinkou Magic7 Pro, ktorou nás vrátil pár rokov do minulosti. Nemyslíme to ako kritiku, práve naopak. Jeho najnovší smartfón je podľa nás takmer bezchybný a pokračuje tam, kde Huawei skončil v tom najlepšom so svojím modelom P30 Pro.
Poriadny kus pekného smartfónu
Huawei nespomíname len tak. Práve prémiová séria P svojho času stanovila nový štandard v dizajne tých najlepších smartfónov. Bola iná ako konkurencia, krajšia, zaujímavejšia a hlavne farebnejšia.
Honor inšpiráciu nezaprie, veď jeho korene sú rovnaké. Magic7 Pro je drahý prémiový smartfón a presne tak aj pôsobí ihneď na prvý pohľad.
Plochý kovový rám so zaoblenými rohmi je doplnený o matnú zadnú časť s odolným sklom a masívnym fotoaparátom. Tmavá verzia nás veľmi nezaujala, tá svetlejšia je, naopak, veľmi pekná a vďaka jemnému grafickému motívu sme ju len neradi schovali do obalu.
Škoda, že si na našom trhu smartfón nekúpiš aj v iných farbách. Vyrába sa aj vo svetlej modrej a čistej bielej farbe. Určite by nás však nenahnevali odvážnejšie verzie, keďže svetu prémiových smartfónov už dlhodobo chýbajú práve farby.
Po tom, ako Apple, Samsung a aj Google prešli k úplne plochému dizajnu zadnej časti a displeja, je Honor jedným z posledných zariadení, pri ktorých nájdeš aspoň jemné zaoblenie. Pri displejoch nám väčšinou vadí, ale tu to nebolo také hrozné, ba dokonca nás ani nerušilo pri bežnom používaní.

Špičkový hardvér s dobrým chladením
V najlepšom Honore si domov prinesieš jeden z aktuálne najlepších čipov – Snapdragon 8 Elite doplnený o 12-gigabajtovú operačnú pamäť a 512-gigabajtové dátové úložisko. Základ je veľmi slušný, vhodný aj na náročnú prácu a aktívne využívanie umelej inteligencie.
Naše testy odhalili veľmi dobre nastavený systém správania smartfónu pri vysokej záťaži hardvéru. Pri porovnaní výkonu s Galaxy S25 Ultra skončil Honor o niečo horšie, čo sme aj čakali, keďže Samsung má o niečo rýchlejšiu verziu čipu.
Pri dlhodobej záťaži sa karta obrátila a Honor po desiatich minútach podával lepší výkon ako Samsung. To je dôležitá správa pre tých, ktorí radi hrajú moderné hry dlhšie, ako len pár minút.
Napríklad po 20 minútach náročného testu v 3D Marku skončil Honor s výkonom o 30 percent vyšším ako Samsung, pričom v prvej minúte za Samsungom zaostával s výkonom o necelých 8 percent.
Zvyšná hardvérová výbava je porovnateľná s konkurenciou, k dispozícii sú moderné bezdrôtové technológie Wi-Fi 7 a Bluetooth 5.4. Menej obvyklý je infračervený port, USB port je Type-C 3.2 s DisplayPort 1.2.
Ak by si si tento smartfón kúpil mimo Európy, dostal by si v ňom 5850 mAh kremíkovo-uhlíkovú batériu. Na našom trhu nájdeš menšiu kapacitu, konkrétne 5270 mAh. Aj táto nižšia kapacita však vystačí na skutočne náročný deň.
A v prípade núdze môžeš využiť rýchle 100-wattové káblové, alebo 80-wattové bezdrôtové nabíjanie. Úplne vybitý smartfón nabiješ za polhodinu.

Dobrý displej a nový Android s AI
Úprimne treba priznať, že sme sa kvôli posunu v čipoch dostali do situácie, kedy je displej rovnako dôležitý (ak nie dôležitejší), ako samotný hardvér. Dobrý smartfón s OLED displejom ponúkne výrazne lepší zážitok z používania v porovnaní s bežným IPS displejom.
Honor je vybavený LTPO OLED displejom s uhlopriečkou 6,8 palca, rozlíšením 1280 x 2800 bodov a dynamickou obnovovacou frekvenciou až do 120 Hz. Má teda všetky predpoklady, aby ti poskytol naozaj skvelý obraz.
Výrobca sa pri ňom síce pri jase chváli hodnotou až 5000 nitov, no smartfón je schopný ju dosiahnuť jedine v extrémnych prípadoch. Pri bežnom používaní a pri manuálnom nastavení je jas o niečo horší, ako ponúka konkurenčný Samsung a Google.
Neznamená to ale, že displej je zlý, len nie je najlepší. Kvalita jeho zobrazenia je veľmi dobrá a stále patrí k tomu najlepšiemu, čo môžeš za svoje peniaze dostať.
Smartfón si domov donesieš s najnovšou verziou systému od Google – Android 15. Doplnený je o masívnu softvérovú nadstavbu MagicOS 9, pri ktorej výrobca láka na množstvo funkcií s využitím umelej inteligencie.
Pri pohľade na používateľské rozhranie sa možno ani ty nezbavíš dojmu, že si ho už niekde videl. Áno, je tu stále vidieť základ, ktorý má Honor spoločný so značkou Huawei. Všetko je ale pekne prehľadné, s množstvom šikovných doplnkov a rozšírení.
Hlavným lákadlom má byť umelá inteligencia, ktorú nájdeš integrovanú v celom systéme. AI ti odporučí najpoužívanejšie aplikácie, pomôže s prekladom (tlmočník si však nerozumie so slovenským jazykom), alebo rozpozná čokoľvek, čo budeš mať práve na obrazovke.

Budeš mať skvelé fotky
Honor Magic 7 Pro je skvelý fotomobil, či skôr jeden z tých úplne najlepších. Ponúka však trochu odlišné riešene ako je to, ktoré môžeš nájsť pri konkurencii od Apple a Samsungu.
Hlavný a širokouhlý snímač majú zhodné rozlíšenie 50 megapixelov a práve teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením má netradične vysoké rozlíšenie 200 megapixelov. S využitím softvérovej pomoci ti scénu priblíži až 100-násobne.
Hlavný snímač má nastaviteľnú clonu f/1,4 až f/2,0, čo využiješ hlavne pri fotení portrétov, makrofotografií, alebo pri fotení krajiniek. Samozrejme nechýba optická stabilizácia a laserové zaostrovanie.
Kvalita fotografií je špičková, samozrejme s ohľadom na kategóriu zariadenia. Fotografiám nechýba ostrosť, šum ťa rušiť nebude a vďaka dobrému dynamickému rozsahu dostaneš dobrý výsledok aj pri kontrastných scénach.
To isté platí aj pre fotografie zo širokouhlého a z tele objektívu. Fotografie so 6-násobným priblížením nás prekvapili, dokonca aj pri horšom svetle boli plné detailov, reálnych farieb a bez zbytočného šumu.
Pri väčšom priblížení (viac ako 30-násobnom) si fotoaparát pomáha s AI, ktorá sa snaží fotografie automaticky vylepšiť. Výsledok je zaujímavý hlavne vďaka množstvu detailov, ktoré by sme od smartfónu nečakali.
Problémom ale je, že tieto detaily si AI vymýšľa a výsledok môže byť (a teda často aj býva) odlišný od reality. Fotografia teda je v podstate veľmi podobná s tým čo aj reálne vidíš, ale nie je totožná.
AI ti vie pomôcť aj pri následnej úprave už hotovej fotografie, konkrétne s vymazaním objektov. Funguje dobre, no o niečo lepšie výsledky sme mali pri mazaní objektov v aplikácii Fotky od Google.
Jeden z najlepších
Vo svete prémiových smartfónov dnes nájdeš výrazne viac výrobcov ako len overenú dvojicu Apple a Samsung. Ak máš plnú peňaženku, o tvoje záujem sa uchádzajú aj Xiaomi, Google a OnePlus.
V tejto kategórii sa zahanbiť nedá ani Honor Magic 7 Pro. Je ukážkovým prémiovým kúskom. Má všetko, čo môžeš od takto drahého smartfónu čakať – od dizajnu, konštrukcie, cez displej, hardvér až po perfektný fotoaparát.
Na ten si daj pozor, je naozaj masívny a môže sa stať, že ti bude pri držaní mobilu v ruke trochu zavadzať. Buď opatrný aj s AI funkciami, výsledok ich práce nemusí byť vždy dokonalý.
Uvidíme, ako bude Honor tieto funkcie vylepšovať, keďže výrobca sľubuje až päť rokov softvérových a bezpečnostných aktualizácií.
Parametre
Čip: Snapdragon 8 Elite
Grafika: Adreno 830
Pamäť: 12 GB
Dáta: 512 GB
Displej: 6,8“ OLED 120 Hz, 1280 x 2800 bodov
Komunikácia: Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, IR
Fotoaparát: 50 + 50 + 200 MPx
Predný fotoaparát: 50 MPx
Batéria: 5270 mAh
Nabíjanie: 100 W / 80 W
Hmotnosť: 223 g
Systém: Android 15
Výsledky testov
Snapdragon 8 Elite je skvelý čip, ktorý je však náročný na chladenie. Honor pri konštrukcii odviedol dobrú prácu a aj pri dlhodobej záťaži sa čip neprehrieva a zariadenie stráca na výkone naozaj málo v porovnaní s konkurenciou.
3DMark