Na začiatku októbra sa Closer vybral na Spojenú školu Tilgnerova 14 v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves, aby nadchádzajúcim maturantom pomohol sprostredkovať diskusiu so známou influencerkou Petrou Klimovou Dzvoníkovou, na internete známou ako Petush Nasklee.
Diskusia s Petush Nasklee tento rok odštartovala sériu prednášok Spectator College, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, Trnave, Piešťanoch či v Košiciach. Celú debatu v angličtine si môžeš vypočuť vo forme podcastu na tomto odkaze.
V triede plnej tínedžerov stojacich pred povestnou skúškou dospelosti sa Petush s moderátorom Jamesom Thomsonom z The Slovak Spectator rozprávali na tému human relationships, teda medziľudské vzťahy.
So zadaním na tému medziľudských vzťahov sa žiaci stretnú práve na maturitnej skúške z angličtiny už o pár mesiacov. Nápomocné môžu byť aj najčastejšie používané frázy na tému vzťahov, ktorými si vieš obohatiť svoju slovnú zásobu.
The Slovak Spectator sa okrem toho o vzťahoch rozprával aj so starším párom z Trnavy, ktorý prezradil, ako sa obidvaja spoznali a čo je podľa nich recept na dlhý a láskyplný vzťah aj po šesťdesiatich rokoch manželstva.
Čo je Spectator College?
Cieľom projektu Spectator College je podpora štúdia a výučby anglického jazyka na Slovensku. Mladých ľudí sa snaží inšpirovať, aby sa viac zaujímali o spoločenské témy a dianie v krajine.
Maturita s influencerkou
Na prvý pohľad abstraktné maturitné témy z angličtiny žiaci vedia pozorovať v bežnom živote - napríklad na svojom obľúbenom influencerovi alebo influencerke.
Petush Nasklee sa na 45-minútovej vyučovacej hodine rozrozprávala o svojich začiatkoch s tvorbou obsahu na internete, dosahu sociálnych sietí na jej osobný život a vzťahy, spolunažívaní vo vzťahu s partnerom, ale aj tehotenstve a materstve.
Influencerka si zaspomínala na to, ako pred rokmi písala prvé fan fiction príbehy o obľúbených kapelách, kedy sa z nej stala tvorkyňa obsahu na instagrame a ako založila svoj podcast Na Gauči s Nasklee, kam si volá zaujímavé osobnosti z verejného života.
Epizódy jej podcastov sú často dlhé viac ako hodinu, občas sa s hosťami rozpráva aj vyše dvoch hodín. Usúdila, že jej to pomáha spoznať ľudí viac do hĺbky.
"Som rada, keď sa u mňa moji hostia cítia komfortne. Myslím si, že vďaka tomu, akým štýlom sa s nimi rozprávam, a tomu, že sa im otvorím, sa zvyčajne otvoria aj oni mne," opisuje svoj štýl v podcaste.
Vďaka možnosti pýtať sa hosťa otázky cez aplikáciu Slido na záver Petush žiakom vysvetľovala napríklad to, prečo si myslí, že by sa dnes každý v spoločnosti mal prirodzene považovať za feministu. Neobišli ju ani otázky na to, koľko si ako influencerka dokáže zarobiť peňazí a či ju internetová kariéra bez problémov uživí.
Ak aj teba onedlho čaká maturita z angličtiny alebo si len chceš precvičiť svoje znalosti, najužitočnejšie slová a frázy na tému medziľudských vzťahov nájdeš na stránke The Slovak Spectator.