Aj keď Na telo už na Markíze možno pozerať nebudeme, súkromná televízia nám od začiatku septembra ponúka pohľad rovno na tucet tiel v rámci reality šou Love Island.
Markíza sa na instagrame pochválila diváckym úspechom tohtoročnej série a tak sme jej dali šancu aj my. Program síce spolu s českou Novou vysiela každodenne až okolo polnoci, vďaka službe Voyo aj interaktívnej aplikácii máme "srdiečka" z vily stále poruke.
Po pár epizódach sme si odniesli päticu povážlivých poznatkov, ako aj jednu poľahčujúcu okolnosť.
Divák je súťažiacim nadradený
Podobne ako pri Ruži pre nevestu alebo Farme sa aj na interakcie konvenčne krásnych ľudí zatvorených počas troch mesiacov vo vile na Gran Canarii, pozeráme tak trocha zo zvrhlých dôvodov.
Podľa vyjadrení psychológov v článku Forbes si sledovaním podobných programov môžeme upevňovať pocit vlastnej morálnej nadradenosti. Fenomén sledovania šou, ktoré nám v podstate prekážajú a užívame si ich kritizovanie, nazývame hate-watchingom.

Zdá sa, že súkromné televízie s týmto poznatkom vedome narábajú a u divákov pestujú zdanie ich vlastnej morálnej nadradenosti. Vidíme to na postprodukcii vyrobených voice-over komentároch moderátora, ktorý sa stavia na stranu diváka a z pozície spolupozorovateľa účastníkov hodnotí.