Spočiatku mali oznam, že ženám do holičstva vstup zakázaný. Hejtov vtedy prišlo veľa, spomína si zakladateľ siete holičstiev Hero Barber Tomáš Cardoso na začiatky barbershop kultúry na Slovensku.
Cardoso založil prvý slovenský eshop s barbering produktmi a kozmetikou pre pánov.
Vraví, že hoci je už barbershopov veľa, stále stretáva mužov, ktorí prichádzajú prvýkrát a je to pre nich zážitok. Niekedy prichádzajú muži s konkrétnou predstavou, na ktorú ale nemajú dosť kvalitné vlasy (alebo jednoducho dostatok vlasov). Cardoso sa musel naučiť, ako o tejto téme komunikovať tak, aby klientov neurazil.
V rozhovore sa tiež dozvieš, prečo predstava holičstva s cigarami, whisky a starou hudbou nie je úplne presná a o aký štýl majú páni na Slovensku najviac záujem.

V čom sa líšia barbershopy od kaderníctiev?
Myslím si, že v dnešnej dobe tam nie je žiaden rozdiel. Ale chlapi pochopili, že ich miesto je v holičstve a dámy chodia do kaderníctva.
Kedysi to takto nechápali?
Táto kultúra na Slovensku začínala okolo roku 2014, vtedy začali vznikať prvé barbershopy a pre ľudí to bolo čosi nové. Aj sa toho báli, ani nerozumeli tomu, prečo majú zrazu platiť dvoj- až trojnásobok toho, čo dovtedy platili nejakej panej v paneláku.
Po tých desiatich rokoch to pochopili a teraz už podľa mňa všetci vedia, že páni chodia k nám a dámy do kaderníctiev.
Nezvyknú ťa ľudia hejtovať za takýto názor? Že ženy do barbershopu nepatria?
Spočiatku sme mali napríklad oznam, že ženám do holičstva vstup zakázaný a podobne, a dostávali sme za to hejty. Do dnešného dňa si myslím, že to je dobrý krok, žena do barbershopu nepatrí ani ako partnerka, ani ako barberka.
Chlap sa správa úplne inak v čisto chlapskej spoločnosti, chceme vytvárať priestor pre pánov.
Hovoríš, že to už dnes ľudia lepšie chápu, a barbershopov je u nás veľmi veľa. Keď chodíš po ulici, si spokojný, dobre sa o seba muži starajú?