Do kín prichádza film Miki, ktorý mapuje začiatky, rozmach a zločinecké vyčíňanie Mikuláša Černáka. Spočiatku nenápadný podnikavec z obce Telgárt, neskôr najväčší mafián na Slovensku má na svedomí desiatky vrážd, ublížení na zdraví, znásilnení či podvodov.
Do roku 2022 fungovala Černákova facebooková stránka, cez ktorú prostredníctvom svojej vtedajšej partnerky spoza mreží komunikoval so svetom.
Zverejňoval svoje názory na spoločenské dianie aj na procesy s mafiánmi z 90. rokov.
Na stránke Černák nazbieral viac ako 55-tisíc fanúšikov, pričom časť z týchto ľudí si mafiána začala idealizovať. V komentároch mu zanechávali odkazy o tom, že má ich podporu, je podľa nich "správny chlap" a "chceli by ho za prezidenta".
Spoločnosť Meta napokon v roku 2022 stránku zrušila, Černákovi zakázala prezentovať sa na facebooku aj instagrame a varovanie poslala aj podporovateľom bývalého mafiánskeho bosa. Akúkoľvek podporu Černáka by platforma okamžite vymazala a zablokovala, informoval v tom čase Startitup.
Meta vyhlásila, že na svojich platformách nechce mať nikoho, kto hlása násilné posolstvá alebo sa zapája do násilia. Černákov prípad posudzovala na základe jeho "správania sa offline aj online, najmä na základe väzieb na násilie".

Scenárista filmu Miki Miro Šifra mal pocit, že Černáka si idealizovalo oveľa viac ľudí v 90. rokoch ako dnes.
"Dôvod, prečo sa Černák mohol dostať tam, kam sa dostal, bol ten, koľko ľudí zatváralo oči pred tým, čo robil. Tvárili sa, aký je to cool chalan, ktorý má zaujímavé autá a chová tigre," zamýšľa sa.
Herci z filmu sa zhodujú, že Černák si nezaslúži byť idolom, ale aj v tom, že realitu doby treba slovenskej spoločnosti pripomínať.
Umenie nastavuje zrkadlo
Herec Martin Nahálka, ktorý vo filme stvárňuje Černákovho blízkeho spolupracovníka, vníma, že na Slovensku existujú ľudia, ktorí majú potrebu kriminálnika označovať ako najväčšieho mafiána.