Samsung Galaxy A35 5G
Produkt na test poskytla spoločnosť Samsung
Keď sa povie Samsung, napadne ti ako prvý smartfón najlepšia verzia Ultra alebo štýlová skladačka?
Kórejský výrobca je síce známy hlavne vďaka svojim prémiovým modelom, no v ponuke má hneď niekoľko zaujímavých modelov z každej cenovej kategórie.
Smartfón Galaxy A35 je dostupný za menej ako 400 eur, čo je kategória plná silnej konkurencie v podobe modelov od rôznych čínskych výrobcov.
Kým čínske značky sa predbiehajú v čo najlepších hardvérových parametroch, Samsung chce potenciálnych zákazníkov zaujať zážitkom z používania.
Namiesto hrubého výkonu ti preto ponúkne pekný dizajn s kvalitnou konštrukciou, jeden z najlepších displejov vo svojej cenovej kategórii a softvérovú podporu na päť rokov.
Vďaka dizajnu ho neprehliadneš
Žiadny kov či špeciálne nezničiteľné sklo, ale pekný plastový rám a sklenená zadná časť. Pri cenovo dostupných smartfónoch nemôžeš očakávať, že dostaneš prémiové materiály.
Aj napriek tomu je nový Galaxy A35 nečakane pekný smartfón, ktorý sa ti bude príjemne držať v ruke. Nie je ale malý, vďaka 6,6-palcovému displeju patrí k tým väčším modelom na trhu.
Nepôsobí ani lacným dojmom, práve naopak. Už prvý pocit z používania prezradí, že sa séria Galaxy A30 vybrala správnym smerom a nechce byť len dostupnejšou plastovou alternatívou k lepším modelom série.
Vôbec nevadí, že sa dizajn od minulého roku zásadne nezmenil. Drží sa jednotnej línie a na výber máš zo štyroch farebných verzií – svetlej modrej, čiernej, jemnej fialovej a sviežej žltej.
Displej natiahnutý od okraja po okraj s tenkým rámom už tento rok nemá výrez, ale len malý kruh s jednoduchým predným fotoaparátom. Ten síce ponúka len bežnú úroveň zabezpečenia, no snímanie tváre s ním funguje dobre aj v horších svetelných podmienkach.
Ak preferuješ zabezpečenie odtlačkom prsta, Samsung ponúka snímač integrovaný pod displejom s minimom nepresných meraní a s rýchlym odomknutím.

Pri hardvéri nič nové
Po minuloročnom pokuse s čipom MediaTek sa Samsung vracia k svojim vlastným produktom. Galaxy A35 má preto čip Exynos, navyše rovnaký, aký môžeš nájsť v modeli Galaxy A54 5G.
Je to slušný osemjadrový čip, zložený zo štvorice výkonnejších a štvorice úsporných jadier. Doplnený je o grafickú časť Mali-G68 MP5, ktorá si dobre poradí so stredne náročnými hrami.
Smartfón si na Slovensku kúpiš v dvoch konfiguráciách. Tá základná má operačnú pamäť s kapacitou 6 gigabajtov a 128-gigabajtové dátové úložisko. Cena v tomto prípade predstavuje zaujímavých 379 eur.
Za príplatok 70 eur si domov môžeš doniesť podľa nás optimálnu konfiguráciu 8 + 256 gigabajtov. Je vhodnejším riešením z dlhodobého hľadiska, nielen kvôli náročnejším aplikáciám, ale aj z dôvodu, že dátové úložisko si s pomocou pamäťovej karty nerozšíriš.
Pri bezdrôtovej komunikácii sa toho tiež veľa nezmenilo, v mobile nájdeš NFC pre bezkontaktné platby, Bluetooth vo verzii 5.3 a Wi-Fi, ktorá jediná dostala aktualizáciu na verziu 6.