V sobou 25. mája sa na Slovensku, ako aj v celej Európe, konali dlhoočakávané voľby do Európskeho parlamentu. Mandát dostalo 14 poslancov z 6 strán a najviac hlasov získala koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu (20,11%).

Po poslednom fiasku s najnižšou účasťou z členských štátov v roku 2014 sa tentoraz rozbehli mnohé kampane s osvetou, ktoré vysvetľovali občanom dôležitosť volieb a dopad na ich životy. Aj napriek tomu sme opäť skončili v štatistike volebnej účasti poslední s číslom 22,74 percenta.
Toto sú najbizarné veci, ktoré sa počas volebného víkendu stali:
1. Ukradnutý kvetináč z prezidentských volieb stále nevrátili
V albume na stránke ZOMRI s vtipnými fotkami z eurovolieb sa objavil aj krátky oznam. Ten bol nalepený na okne volebnej miestnosti v Liptovskom Mikuláši. Ak ste ho náhodou videli, dajte vedieť.

2. Za stranu ĽSNS boli zvolení dvaja kandidáti, no Miňo neboj ani jeden z nich
Milan Mazurek zažil ďalšiu porážku. Na kandidátku Ľudovej Strany – Naše Slovensko bol napísaný na druhom mieste, bohužiaľ však vodcu sklamal a miesto v europarlamente mu uchmatli Milan Uhrík a Miroslav Radačovský.


3. Občiansky tribunál zrušil voľby. Asi tak ako v minulosti RTVS
Chlapci z "celonárodného slovenského orgánu Občiansky tribunál" sa zas predviedli. Ak ste o nich ešte nepočuli, tak vznikli preto, že v roku 2004 nastala doba neslobody. A tak Jozef Klányi s argumentom, že Slovenská republika bola zrušená Európskou úniou, začal držať protestnú hladovku, zrušil verejnoprávnu televíziu RTVS, išiel vyšibať Zuzanu Čaputovú, a najnovšie nabehol do prvej volebnej miestnosti, ktorú uvidel.

Prekvapení členovia komisie, ktorým prišla partia v reflexných vestách počarbaných fixkami oznámiť, že im v mene zákona ruší ich volebnú miestnosť, pretože sú voľby protiústavné a nezákonné, boli mierne šokovaní. Všetko je samozrejme zdokumentované, keďže sa Občiansky tribunál svojimi kúskami rád pochváli na internete.
4. Vasky ako nový Travolta
To nevymyslíš, to je Vasky. Nevieme, či hľadal kamaráta Martina Daňa, alebo proste len zablúdil. Každopádne sa zrazu zmätene ocitol na tlačovke strany Spolu. Či je tam doteraz, netušíme.

5. SNS sa vyplakala v srdcervúcom statuse, Andrej Danko radšej mlčí
Aj keď sme všetci čakali vkusný výlev aj od predsedu parlamentu Andreja Danka, žiadneho videa z jeho pracovne sme sa tentokrát nedočkali. Možno ale má niečo so srdcervúcim statusom, ktorý na svoj Facebook cez víkend zavesila Slovenská národná strana.
"Je nám ľúto, že voliči cítiaci národne a vlastenecky uverili ĽSNS a ich hlas tak prepadne. Žiaľ sme svedkami, že sa to deje naľavo aj napravo, čo je zlá správa pre Slovensko do budúcna," napísali a priložili fotku mladého Mariana Kotlebu v gardistickej uniforme a Michala Trubana z Progresívneho Slovenska.
6. Rozpísal sa aj SMER a ďakuje za nič
Aj keď vládna strana SMER – SD ďakovala po voľbách za väčší počet hlasov ako v roku 2014, dôvodom určite nie je jej úspech. Získala totiž len 15,72 % a tri mandáty. Vyšší počet hlasov získal každý, keďže bolo voliť skoro o 10 % Slovákov viac ako naposledy.
Rovnako v statuse vyjadrili znepokojenie, že vo voľbách rozhodla "progresívna Bratislava" a že sa musia ako strana viac zamerať na vidiek a malé mestá.
7. Monika Beňová obvinila z poklesu preferencií SMER-u Ľuboša Blahu
Po kritike premiéra Petra Pellegriniho sa v rozhovore pre denník SME rozohnila na adresu Ľuboša Blahu aj jeho kolegyňa Monika Beňová.
"Pretože každý ďalší hlúpy status Ľuboša Blahu asi posunie časť ľudí, ktorí by nás možno volili, ku Kotlebovi. Tak možno to pochopia už teraz," povedala Beňová v povolebnej debate.

8. Pravopisný škriatok úradoval v Trnave
Krúžkuje sa maximálne 2 kandidáty. Takýto odkaz je síce na mieste, ale chcelo by to mierne vylepšiť.

9. Vo voľbách uspeli aj katalánski separatisti, kotlebovci, Le Penová, Babiš, či Orbán
To je bizarnosť sama osebe a nevieme sa k nej vyjadriť, nie sme extrémisti.

10. Cez voľby vyšla aj anketa o Harabinovi
Exkluzívny prieskum agentúry Focus pre reláciu Na telo ukázal, že novú stranu Štefana HA-RA-BI-NA by volilo 20 % Slovákov. Na otázku, koľko ľudí by ho zvažovalo voliť, však kladne odpovedali prevažne voliči ĽSNS, SMER-SD, či SNS.

O bizarné situácie nebola núdza ani počas prezidentských volieb:
