Nie všetko, čo vyzerá skutočne, také naozaj je. Jeden vývojár vytvoril stránku s náhodne generovanými tvárami ľudí, ktorí nikdy neexistovali.
Ako je to možné? Je za tým využitie umelej inteligencie a technológie od technologického giganta, firmy Nvidia.
Ak potrebujete fejkovú profilovku, táto je dokonalá.
Viacerých návštevníkov stránky Táto osoba neexistuje bodka com uchvátili reálne črty ľudí na obrázkoch až natoľko, že si ich začali sťahovať a používať ako fejkové profilovky na sociálnych sieťach.
Treba priznať, že na niektorých záberoch isté chyby vidieť, ale väčšina fotiek je prinajmenšom taká reálna, ako naše fotky na Instagrame zo starších smartfónov.
Ako vierohodné sa vám zdajú tieto portréty?
Za všetkým stojí revolučná technológia.
Portréty vznikli pomocou progresívnych vrstviev ProGAN, ktoré dokážu kontrolovať rôzne vizuálne vlastnosti obrazu.
Čím je vrstva nižšia (a má nižšie rozlíšenie), tým hrubšie sú vlastnosti, ktoré ovplyvňuje. Pri ich správnom využití vieme dostať automaticky generované portréty, ktoré skladajú tvár z rôznych vrstiev.
Celý portrét vzniká v troch krokoch.
Skladanie pozostáva z troch typov vrstiev:
Hrubá vrstva ovplyvňuje pózu osoby, jej celkový účes a hrubé črty tváre.
Stredná vrstva ovplyvňuje jemnejšie rysy tváre, detaily účesu či otvorené/zatvorené oči.
Jemná vrstva ovplyvňuje farbu a farebnú schému očí, vlasov či pokožky alebo mimické vrásky.
Pri portrétoch to ale nekončí.
Softvér dokáže okrem generácie ľudských portrétov vyskladať z viacerých vrstiev aj zvieratá, izby, či autá. Pri nich sa tiež tvorba fotky skladá z viacerých krokov, pri ktorých sa vyberá náhodné pozadie, hrubé črty, ale aj farba a detaily.
Softvér dokáže fotky dokonca aj rozpohybovať. Pri jemných zmenách vlastností fotiek sa z obrázkov môžu stať skvelé gifká. Zmeny totiž dodajú fotkám napríklad čerstvý vánok do vlasov či zmenu prostredia, vďaka ktorým vyzerajú ešte reálnejšie.
Všetky ďalšie informácie sa dozviete v nasledujúcom videu a fotky si môžete vygenerovať na stránke thispersondoesnotexist.com.