Česi majú o zábave vskutku bizarné predstavy.
V marci to dokázal aj český prezident Miloš Zeman, ktorý pre svojich verných fanúšikov zorganizoval koncert, na ktorom zahrali Michal David či Helenka Vondráčková.

Ešte viac sa však s organizáciou bašavelu vyřádil český nazi spevák Tomáš Ortel.
Ten zorganizoval svoju svadbu "prekvapivo" v deň narodenia Adolfa Hitlera, 20. apríla, na zámku Zbiroh neďaleko Prahy. Ten bol v rokoch 1943 až 1945 sídlom štábu SS, čo je tiež určite náhoda.
A ako svadba vyzerala? Nebola to len taká obyčajná nudná veselica v kulturáku - nechýbal stredoveký štýl, rytieri či živý medveď. Ortel mal namiesto obleku rytiersky kostým, po obrade sa strieľalo z dela a večer pokračoval v znamení kúzelníkov a ohňov.
Fotky zo svadby zverejnil na svojom Facebooku aj Zámok Zbiroh. Česi okamžite zareagovali a v komentároch zámok vysmiali.
Pýtali sa, "kde je fotka zo spoločnej hajlovačky" alebo či je možné usporiadať v hoteli akciu "s dobovými uniformami, pochodovou kapelou, ohňom a čítaním z knihy za použitia budhistických symbolov swastiky". Ďalší zase chceli platiť ríšskymi markami a pýtali sa, či má hotel na požičanie svadobné uniformy od Huga BoSSa.
A vtipným komentárom neušli ani jednotlivé fotky z oslavy.
"Prečo sa žení v pyžame?"
"Topánky +2 za rýchlosť, +2 za obratnosť, +3 za odolnosť voči islamizácii. Celkovo tak level 2, Blanícky rytier."
***
"To je font zo Shreka?"
"Nemalo to byť po rusky?"
***
"Takéto iné kultúry na svadbe?"
"Že sa nehanbí, imigranti už sú tu!"
***
"Príprava hradnej stráže na obranu vlasti."
***
"Hlavne, že sú bieli!"
Kto vlastne je Tomáš Ortel?
Je to frontman kapely Ortel, ktorá vo svojich textoch šíri rasovú neznášanlivosť a otvorene vystupuje napríklad proti moslimom. Možno si ju pamätáte z odovzdávania cien Český Slavík v novembri 2016, kde získala strieborného slávika, v kategórii speváci bol na druhom mieste líder skupiny, Tomáš Ortel.
Na pódium Hudobného divadla v Karlíne vtedy vyšli členovia Ortelu v košeliach so symbolmi nacizmu. Niekoľko spevákov na čele s raperom Radekom Bangom vtedy na protest opustilo sálu.
Ministerstvo vnútra Českej republiky koncerty kapely skúma v pravidelnej správe o extrémizme. Konštatovalo napríklad, že piesne kapely síce inklinujú k pravicovému extrémizmu, no sú formulované tak, aby hudobníkom nehrozil trestný postih.
Tomáš Ortel začínal ako devätnásťročný v neonacistickej kapele Conflict 88, ktorá okrem iného spievala: „Zobuďte sa bojovníci bielej Európy, zrazte konečne na kolená tých židovských psov.“
