
Okrem Slovenska si však Janovu pamiatku uctili aj v Londýne, Prahe, Krakove, Dubaji, Štokholme, Paríži, Pekingu, Berne, Hong Kongu, Madride či Mníchove.
Najväčšiu účasť mal nepochybne pochod v Bratislave.

Z Hviezdoslavovho námestia pochodovali tisícky ľudí na Námestie slobody.
Tam si najskôr uctili pamiatku zavraždených minútou ticha, na ktorú ich vyzval prezident Andrej Kiska. Nasledovali krátke prejavy novinárov Beáty Balogovej, Lukáša Filu, Árpáda Soltésza a Milana Martina Šimečku.

Emotívny bol najmä prejav Christopha Deloirea, riaditeľa organizácie Reportéri bez hraníc. Ten okrem vraždy Jána Kuciaka hovoril o Charlie Hebdo či zavraždenej maltskej novinárke a pripomenul, prečo sú slobodné médiá základom demokratickej spoločnosti.
Ľudia si v mraze vypočuli aj slová českej investigatívnej reportérky Pavly Holcovej, ktorá s Jánom spolupracovala na téme talianskej mafie. Prečítala ich Táňa Pauhofová, keďže Pavla Holcová je v Česku pod ochranou polície.

Takto to vyzeralo v bratislavských uliciach.


























Okrem mrazu priniesla ľuďom zimomriavky aj slovenská hymna, ktorú prišiel zaspievať spevák Korben Dallas, Juraj Benetin.
Telá Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej našli policajti v ich dome v nedeľu. Odvtedy sa celé Slovensko pýta, či naozaj žijeme v 21. storočí a v demokratickej krajine. Vražda totiž zrejme súvisí s Kuciakovou novinárskou činnosťou.
Novinár písal napríklad o kauze Bašternák, Mariánovi Kočnerovi a jeho posledný článok, ktorý vyšiel po jeho smrti, sa týkal talianskej mafie na východe Slovenska a jej napojenia na politikov a Ficovu asistentku a štátnu radkyňu Máriu Troškovú.

