Twitter vysvetlil, prečo napriek porušovaniu pravidiel nezablokuje účet Donalda Trumpa

Stabilný génius si môže na Twitteri písať, čo sa mu len zachce.

Twitter je obľúbeným komunikačným kanálom "akože fakt múdreho" prezidenta USA Donalda Trumpa. Postuje naň svoje názory, hrozby, vystatuje sa, či zhadzuje svojich odporcov a ľudí, ktorí ho kritizujú.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mnohí používatelia Twitteru si však všimli, že zatiaľ čo ich stránka zablokovala aj za menej významné prešľapy, Trump si môže písať, čo chce, a Twitteru to neprekáža.

Prečo je to tak?

Po tom, ako Trump zverejnil tweet, v ktorom sa chválil veľkosťou svojho nukleárneho gombíka, Twitter vydal 5. januára text s názvom Svetoví lídri na Twitteri, v ktorom vysvetľuje svoje konanie.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Trump sa na Twitteri vystatoval svojím nukleárnym gombíkom, ktorý vlastne nemá Čítajte 

Twitter tu je podľa spoločnosti na to, aby rozvíjal globálnu verejnú konverzáciu, v ktorej lídri volení ľuďmi hrajú veľmi významnú úlohu.

"Keby sme zablokovali na Twitteri svetového lídra alebo odstránili jeho kontroverzné tweety, skryli by sme tak pred ľuďmi dôležité informácie, ktoré by mali byť schopní vidieť a debatovať o nich. Neumlčalo by to daného lídra, ale určite by to bránilo diskusii o jeho slovách a činoch, ktorá je nevyhnutná," píše sa v texte.

Medzi riadkami - Twitter vlastne necháva Trumpa robiť zo seba blbca, aby ľudia videli, čo je zač.

Tweety od lídrov vraj spoločnosť posudzuje v rámci politického kontextu, ktorý ich definuje, a podľa toho uplatňuje svoje pravidlá. Neexistuje žiaden konkrétny človek, ktorého účet by mal vplyv na rast Twitteru či tieto rozhodnutia, spoločnosť sa snaží zostať nestrannou a myslieť na záujmy verejnosti.

SkryťVypnúť reklamu

"Chceme z Twitteru urobiť to najlepšie miesto na voľnú diskusiu o všetkom, na čom záleží. Veríme, že toto je tá najlepšia cesta, ako pomôcť našej spoločnosti napredovať."

Sieť Twitter má pritom dlhodobý problém s tým, ako sa vysporiadať s prejavmi nenávisti.

V pravidlách je jasne stanovené, že na sieti nemôžete propagovať násilie voči ostatným ľuďom alebo ich priamo napádať a vyhrážať sa im na základe rasy, etnicity, národnosti, sexuálnej orientácie, rodu, rodovej identity, náboženstva, veku, postihnutia či choroby.

Napriek tomu však Twitter opakovane povoľuje takéto posty a neblokuje účty, ktoré tieto pravidlá porušujú, aj keď nejde o svetových lídrov.

Prečítajte si tiež: Trump o sebe vyhlásil, že je stabilný génius. Tieto reakcie dokazujú, že ľudí celkom nepresvedčil Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu