Mnohí herci pôvodne začínali ako čašníci, scenáristi alebo tanečníci. A hoci každý z nich dosiahol v súčasnosti slávu alebo je aspoň na dobrej ceste k nej, začiatky týchto hercov neboli ani trochu optimistické. Na nejaký čas sa totiž ocitli bez domova.
1. Chris Pratt
Po tom, ako ho vyhodili z vysokej školy hneď po prvom semestri, prijal ponuku svojho kamaráta a odletel na havajský ostrov Maui. Keďže išlo o jednosmernú letenku, musel sa tu postarať sám o seba najlepšie, ako vedel. Pokiaľ nestrávil noc priamo na pláži, prespával v dodávke. Pil, fajčil marihuanu a pracoval len toľko, koľko potreboval na pokrytie nevyhnutných výdavkov – plynu, jedla a rybárskych potrieb. Bol prakticky bezdomovcom.
Náhoda však zariadila, že sa tu zoznámil s kanadskou herečkou Rae Dawn Chong, ktorá v tom čase režírovala film Cursed Part 3 a ponúkla mu možnosť si v ňom zahrať. Jeho ďalším cieľom bolo okúsiť vedľajšie roly aj natočiť komédiu. Dnes si môže dovoliť niektoré z nich odmietnuť.
Medzi jeho najväčšie úspechy patrí postava Andyho Dwyera v televíznom seriáli Parks and Recreation, Petra Quilla vo filme Strážcovia Galaxie (Guardians of the Galaxy) či postava akčného hrdinu vo filme Jurský svet (Jurassic World).

2. Charlie Chaplin
Písal sa rok 1899. Charlie a jeho brat Sydney boli nútení sa už v útlom veku osamostatniť. Ich otec - herec Charles zomrel, a ich matka - speváčka a komička Hannah bola hospitalizovaná pre duševné ochorenie.
Spočiatku sa venoval stepu v londýnskej chlapčenskej tanečnej skupine The Eight Lancashire Lads, neskôr si zahral postavu Williama Gilletta v divadelnom predstavení o Sherlockovi Holmesovi. Po príchode do USA sa pripojil k Mackovi Sennettovi a Keystone Film Company.
Po prechode do Mutual Film Corporation si zahral vo viacerých komédiách. Napokon si postavil svoje vlastné štúdio a stal sa nezávislým producentom. V spolupráci s ďalšími umelcami sa mu podarilo natočiť 8 filmov, medzi nimi napríklad Zlaté opojenie (The Gold Rush), Svetlá veľkomesta (City Lights), Moderná doba (Modern Times) alebo Diktátor (The Great Dictator). Z chlapca, ktorý začínal od nuly, sa stala hviezda Hollywoodu, ktorá žiari až dodnes.

3. Jim Carrey
V čase, keď jeho otec Percy prišiel o prácu účtovníka, bol Jim ešte len v ôsmej triede. Rodina sa zmietala vo finančnej neistote, čo vyhnalo do práce nielen samotného Jima, ale aj jeho súrodencov. Na určitý čas sa jeho otcovi podarilo zamestnať - pracoval ako ochrankár v továrni na výrobu kolies v Ontáriu. Keď však prišiel aj o túto prácu, celá rodina ostala bez domova a prežívala len vo svojom Volkswagene. Pretĺkali sa životom, premiestňovali, až napokon v roku 1977 sa Jim ako 15-ročný rozhodol, že sa pokúsi preraziť v zábavnom priemysle.
Debutoval ako stand-up komik v klube Yuk Yuk v Toronte, kde však nezažil príliš pozitívnu odozvu. Nevzdal sa a pravidelne vystupoval vo viacerých kluboch. Dokonca nechal aj školu, aby sa venoval len splneniu svojho sna – stať sa profesionálnym komikom.
V roku 1979 sa presťahoval do Los Angeles, kde natrafil na amerického herca a komika Rodneyho Dangerfielda, ktorému sa jeho vystúpenie pozdávalo. Nasledovali rôzne roly vo filmoch. Prelomovým okamihom bola jeho rola vo filme Ace Ventura: Zvierací detektív (Ace Ventura: Pet Detective), nasledoval film Maska (The Mask), Blbý a blbší (Dumb and Dumber) alebo Klamár, klamár (Liar Liar).


4. Daniel Craig
Vo svojich hereckých začiatkoch sa musel Daniel Craig, ktorý si neskôr zahral britského tajného agenta Jamesa Bonda, často vyspať aj na lavičke v parku.
Keďže potreboval súrne nejaké peniaze, prijal rolu vo filme Lara Croft: Tomb Raider ešte predtým, než si získal divácku pozornosť ako drogový díler Geordie Peacock v dramatickom televíznom seriáli Our Friends in the North z roku 1996. Od tohto momentu sa často objavoval v rôznych hrách, televíznych programoch a filmoch.
V roku 2006 získal rolu Bonda vo filme Casino Royale. „Bondovkám“ ostal verný a stal sa súčasťou ďalších jeho častí: Quantum of Solace, Skyfall a Spectre.

5. Jennifer Lopez
Keď mala Jennifer 18 rokov, nepohodla sa so svojou matkou. Kým ona mala jasnú predstavu o tom, že sa chce stať tanečníčkou, jej matka ju chcela za každú cenu vidieť na vysokej škole. A tak sa Jennifer rozhodla, že sa „presťahuje“ do svojho tanečného štúdia a nejaký čas tam prespávala na pohovke. Bola síce bez domova, ale cítila, že to takto má byť a nemienila sa svojho sna vzdať.
O niekoľko mesiacov neskôr získala v Európe prácu tanečníčky, a keď sa vrátila, stala sa neoddeliteľnou súčasťou televízneho programu In Living Color. A aj keď ju v súčasnosti asi väčšina ľudí vníma primárne ako speváčku, získala aj niekoľko hereckých skúseností.

6. Halle Berry
Herečka, ktorá bola už vo svojom pomerne mladom veku odkázaná sama na seba. Už v roku 1987, vo veku 21 rokov, žila sama v New Yorku z posledných peňazí. Nerobila si však z toho ťažkú hlavu. Bola zvyknutá, že matka Judith Ann jej bola vždy plne k dispozícií, čo sa týkalo finančnej podpory.
Keď jej matka odmietala posielať peniaze, Halle stala na nejaký čas bezdomovkyňou a prežívala v prístave. Na svoju matku na niekoľko mesiacov zanevrela a nerozprávala sa s ňou. Časom si však uvedomila, že táto lekcia jej dala do života dôležitú vec – stala sa sebestačnou. V roku 2001 si zahrala rolu v romantickej dráme Ples príšer (Monster's Ball), za ktorú v roku 2002 získala Oscara v kategórii najlepšia herečka.

7. Sylvester Stallone
Hoci je dnes považovaný za úspešného a svetoznámeho herca, v 70. rokoch prežíval aj on jedno zo svojich najťažších období. Na určitý čas sa stal bezdomovcom, a keďže si nemohol dovoliť kupovať krmivo pre rodinného psa, musel ho predať.
Ako autor scenára filmu Rocky Balboa sa však vyšvihol z nuly až na vrchol. Keď mu výrobcovia ponúkli 350-tisíc dolárov za tento scenár, Stallone trval na tom, že ho predá len vtedy, ak si sám bude môcť zahrať vo filme hlavnú úlohu.
Táto jeho podmienka bola v tom čase vcelku odvážna – na účte v banke mal totiž vtedy len okolo 100 dolárov a peniaze nutne potreboval. K uzavretiu dohody však nakoniec došlo. Stallone za túto hereckú rolu zinkasoval slušných 35-tisíc dolárov.

8. Hilary Swank
Po rozvode rodičov sa so svojou matkou presťahovala do Los Angeles, kde nejaký čas bývali v aute. Hilary si totiž chcela splniť sen a rozbehnúť svoju hereckú kariéru. Prežívali, ako sa dalo. Pár nocí prespali aj v dome kamaráta, ktorý však bol na predaj, a preto v ňom nemohli tráviť bežné dni, ale len noci. Ich bezútešná situácia však našťastie netrvala dlho.
Hilary debutovala ako herečka v roku 1992 v televíznom seriáli Buffy, premožiteľka upírov (Buffy the Vampire Slayer). Následne sa objavila aj vo filmoch Nový Karate Kid (The Next Karate Kid) alebo Chlapci neplačú (Boys Don't Cry). Je držiteľkou Zlatého glóbusu, ako aj Oscara v kategórii najlepšia herečka.


Zdroj: listverse.com, independent.co.uk