1. Aj India má svoje kúpele, no nie hocijaké. Sú to kúpele pre slony.
Kúpeľné procedúry sú slonom dopriate počas najväčších horúčav v júli v Punnathoor Cotta v meste Guruvayur. Slony tak vďaka miestnym obyvateľom zažívajú raj na zemi.
2. Ochranca týraných žien - zoznámte sa s Gulabi Gangom.
Je to skupina indických žien, ktoré sú pripravené zbiť chlapa bambusovými palicami, ak ubližuje svojej žene. Ich ružové "uniformy" sú symbolom ich sily.
3. Zlatý chrám uprostred jazera nakŕmi ľudí úplne zadarmo.
Harmandir Sahib v meste Amritsar má pre pútnikov pripravené aj ubytovne a jedálne, ktoré denne nasýtia niekoľko desiatok tisíc ľudí bezplatne. Týka sa to aj zahraničných turistov. Chrám je otvorený 24 hodín denne a vstup je taktiež bezplatný. Pred vstupom sa však treba vyzuť a umyť si nohy.
4. Indické železnice sú svetovým gigantom a zamestnávajú 1,6 milióna ľudí.
Krajina s viac ako 1,5 miliardy obyvateľov vlastní 6867 staníc, 7500 lokomotív a viac ako 280-tisíc osobných a nákladných vozňov. Indické železnice majú teda najväčšiu pracovnú silu zo všetkých spoločností na svete.
5. Rieka Golconda sa stala prvým náleziskom diamantov.
Diamanty boli v majetku vladárov a bohatých ľudí uchovávané v surovom stave. Boli symbolom odvahy a mužnosti.
6. India otvorila väzenie pre turistov.
Z väzenia v meste Sangareddy sa stalo múzeum pre verejnosť, kde môžu ľudia stráviť celý deň vo vlastnej cele. Úrady chcú turistom ukázať surovú atmosféru vo väzení, a preto sa rozhodli zamestnať "slobodných väzňov" s minimálnym dohľadom.
7. India oslavuje Deň detí 9 mesiacov po Valentíne.
No je pre to iné vysvetlenie, než to, ktoré vám ihneď napadne. Štrnásty november je totiž dňom narodenia prvého premiéra nezávislej Indie. Jeho meno bolo ChaCha Nehru (strýko Nehru). On sám zdôrazňoval, že je veľmi dôležité deťom prejavovať nehu a náklonnosť, pretože ich videl ako osvetu budúcnosti Indie.
8. Indické aerolínie GoAir sa rozhodli zamestnávať iba ženy.
Ženy sú omnoho ľahšie, než muži, čo firme ušetrí značné náklady na pohonné hmoty, ktoré tvoria asi tretinu celkových nákladov lietania.
9. Indický muž Jadav Payeng vysadil 500 hektárov lesa.
Ešte ako 16-ročný sa rozhodol zalesniť vyprahnutú piesčinu na rieke Brahmaputra. Po 30 rokoch sám dokončil výsadbu lesa, v ktorom našli domov stovky zvierat.
10. India sa stala najväčším producentom vlasov na parochne.
Vlasy indických žien sú niekedy až neuveriteľne husté, lesklé a krásne. Preto ich predávajú na výrobu najluxusnejších parochní na svete. Všetko je to o genetike a dedičnosti.
11. India má najväčší počet pôšt na svete, no má aj jednu plávajúcu.
Nachádza sa na jazere Dal v Srinagare a bola slávnostne otvorená v auguste 2011.
12. Kriketové ihrisko v Indii sa nachádza aj v nadmorskej výške 2444 metrov.
Dharamsala bolo postavené v roku 1893 a je súčasťou vojenskej školy Chail.
13. Šampón bol vynájdený v Indii.
Využitá bola bylinná metóda. Samotné slovo šampón pochádza zo slova champu, čo znamená masáž.
14. India vyhrala všetkých 5 mužských Svetových pohárov Kabaddi.
Je to kolektívny šport, v ktorom súperia dve 7-členné družstvá. Obsahuje prvky zápasenia a cieľom hry je vysunúť hráčov na súperovu polovicu ihriska tak, aby sa dotkol niektorého zo súperových hráčov a vrátil sa na vlastnú polovicu ihriska bez zachytenia súperom. Hráč pri útoku musí zadržať dych.
15. Indickú ženu Shakuntalu Devi, ktorá zomrela v roku 2013 vo veku 83 rokov, prezývali ľudský počítač či kalkulačka.
V roku 1980 v Imperial College v Londýne dostala náhodne vybrané dve trinásťciferné čísla. 7 686 369 774 870 a 2 465 099 745 799. Ich súčin (18 947 668 177 995 426 773 730) spočítala za 50 sekúnd. Niektorí však tvrdia, že to stihla za 28 sekúnd.