Po uvedení filmu Únos do kín sa Slováci znovu začali výraznejšie zaujímať o zrušenie Mečiarových amnestií. Organizácia Via Iuris zorganizovala online podpisovú akciu s názvom Som za!, ktorú na stránke www.somza.to podpísalo doteraz viac ako 84-tisíc ľudí a 21. marca petíciu odovzdala na podateľni NR SR. Aj napriek tomu, že strana Smer roky tvrdila, že amnestie sú nezrušiteľné, zmenila názor a začiatkom marca predstavila možné riešenie.
V utorok 28. marca rokovala národná rada SR o zrušení Mečiarových amnestií a poslanci posunuli návrh do druhého čítania.

V Nitre sa objavil znak nesúhlasu s Mečiarovými amnestiami a pripomienka nevyriešenej vraždy Róberta Remiáša, ktorý v apríli 1996 zahynul po výbuchu svojho auta.

Pred nákupné centrum Mlyny v Nitre postavili vrak auta.

Kampaň realizovala agentúra ZoneMedia v spolupráci so študentmi z UKF v Nitre.

"Cítime zodpovednosť vyjadriť náš názor v dobe, kedy tlak verejnosti na čelných predstaviteľov Slovenska v tejto veci eskaluje. Myslíme, že všetci sme zodpovední za to, v akej krajine žijeme," píše agentúra na svojej facebookovej stránke.

"Autorom prvotnej myšlienky je náš kolega, študent UKF, ktorý so spolužiakmi dostal nápad umiestniť vrak auta na frekventované miesto v Nitre a upozorniť tak na smrť Róberta Remiáša. Keď nás so svojou myšlienkou oslovil, okamžite sme sa s ňou stotožnili, spoločne ju domysleli, vytvorili vizuály, zabezpečili potrebné náležitosti a oslovili médiá," uviedla reklamná agentúra ZoneMedia pre Fičí.sk.
"Vrak auta bol zapožičaný. Chceli sme, aby sa k nám ľudia, ktorí s myšlienkou súhlasia, spontánne pridávali. Aj preto sme zvolili takúto formu komunikácie a spravili inštaláciu neprehliadnuteľnou."
