Keď mala Angličanka Kayleigh Haywood 15 rokov, zoznámila sa cez internet s 28-ročným Lukeom Harlowom. O dva týždne ju našli znásilnenú a mŕtvu v lesoch pri dedine Ibstock v grófstve Leicestershire. S Lukeom si za ten čas vymenili viac ako 2600 správ.
Necelé dva týždne po prvom kontakte s Lukeom si s ním dohodla stretnutie. Rodičom povedala, že prespí u kamarátky, v skutočnosti však išla k Lukeovi. Ten ju spolu so svojím susedom Stephenom Beadmanom držal dva dni v zajatí. Keď sa pokúsila ujsť, Stephen ju zabil.

Kayleigh, bohužiaľ, doplatila na svoju dôverčivosť. Online prostredie dokáže byť pre teenagerov, ktorí sa v ňom neorientujú, veľmi zradné. Nemôžu vedieť, čo za človeka je na druhej strane a či sa nevydáva za niekoho iného.
Mladým a neskúseným dievčatám navyše lichotí záujem starších mužov. Majú pocit, že im nikto nerozumie a človek na druhej strane je ich jedinou spriaznenou dušou. Keďže to samy nerobia, neuvedomujú si, že existuje možnosť, že ich nový najlepší priateľ im klame a chce ich využiť.
Leicestershireská polícia s povolením rodiny obete natočila krátky film založený na jej osude, ktorý má slúžiť ako výstraha pre teenagerov.
Štúdie ohľadom sexuálneho násilia na deťoch v Európe naznačujú, že 10 až 20 % detí zažilo sexuálne násilie. Jedným zo spôsobov, ako tomu predísť, je okrem iného aj dávať si väčší pozor pri komunikácii s neznámymi cez internet.
Kayleigh to nevedela. Lukea Harlowa odsúdili na 12 rokov väzenia za pohlavné zneužívanie, nezákonné zadržiavanie a online manipulovanie troch dievčat s cieľom ich zneužitia. Stephen Beadman dostal doživotie za znásilnenie, vraždu a nezákonné zadržiavanie. Odsedí si minimálne 35 rokov. Nič z toho však Kayleigh jej rodine nevráti.
