Obchod
iOS: Najpopulárnejšou aplikáciou roku 2016 v oblasti obchodu sa stal Linkedln Job Search. Appka vám sľubuje nájdenie vašej vysnívanej práce. Môžete filtrovať, hľadať pracú podľa kľúčových slov alebo vašich znalostí.
Android: V konkurenčnom softvére vyhral známy balík produktov od Microsoftu. Word, Excel a Powerpoint všetci veľmi dobre poznáme. Na pevné počítače na ne potrebujeme platenú licenciu, ale do vašich smatfónov alebo tabletov si ho môžete nainštalovať zadarmo.
Vzdelanie
iOS: Ak nemáte čas na doučovania a potrebujete sa naučiť cudzí jazyk, vyskúšajte busuu- Learn Languages. Aplikácia by vás mala plnohodnotne naučiť angličtinu alebo iné svetové jazyky, ktoré si zvolíte v ponuke. Appka je vysoko hodnotená a používa ju už viac ako 50 miliónov používateľov.
Android: Rovnako ako pri iOS, aj v Androide vyhrala v skupine vzdelávania aplikácia, ktorá učí cudzie jazyky. Duolingo funguje na rovnakom princípe ako busuu. Ak by sme ich mohli porovnať, tak práve táto appka je hravejšia a učenie sa nového jazyku bude naozaj zábava.
Zábava
V oboch softvéroch vyhrala jedna aplikácia, a to Netflix. Myslíme si, že je to zaslúžené, pretože poskytuje desiatky televíznych programov a seriálov, ktoré ľudia milujú. Výhodou je, že neexistuje väčšia konkurencia ako oni. Z dielne Netflixu pochádzajú napríklad známe seriály Breaking Bad, House of Cards či Orange Is the New Black.

Financie
iOS: Najlepšou finančnou aplikáciou roka 2016 sa stal Mint. Ak máte veľa bankových účtov, táto aplikácia by vám to mala zjednodušiť. Jednoducho si spojíte všetky vaše kontá a Mint manažér vám presne ukáže, kde najviac míňate, kde by ste mohli ušetriť a hlavne v akom štádiu sú vaše peniaze.
Android: Na podobnom princípe ako mint funguje aj Money Lover. Bonusom tejto aplikácie je, že už priamo tu môžete platiť svoje faktúry a nemusíte otvárať internetbanking. Appku si tiež prepojíte so svojimi bankovými účtami. Všetko máte pokope a na jednom mieste.
Gastronómia
iOS: Ak vám už dochádzajú nápady, čo by ste mohli uvariť, vyskúšajte Recepty Jamieho Olivera. Medzi používateľmi je táto online kuchárska kniha najobľúbenejšia. Nájdete tam desiatky receptov priamo od kuchára bez čapice.
Android: Vyhľadávač taxíkov všetci dobre poznáme. Čo bude možno pre vás novinkou je appka Uber EATS. Tá vám na mape ukáže desiatky reštaurácií s ich ponukou a recenziami od zákazníkov. Ak ste hladní, ušetríte čas a energiu.
Hry
iOS: Pamätáte si ešte online hry ako Travian alebo the West? Clash Royale funguje na podobnom strategickom princípe. Vašou úlohou bude bojovať za vaše kráľovstvo proti ostatným, aby ste získali trofeje a rozširovali si vaše územie.
Android: Hill Climb Racing 2 je pokračovanie fyzikálnej a hlavne návykovej hry. Vašou úlohou je precestovať rôzne úrovne na terénnych vozidlách za čo najlepší čas a bez toho, aby ste havarovali.
Fitnes
Najlepšou fitnes appkou oboch softvérov roku 2016 je Period Tracker - My Calendar, ktorá slúži ženám. Nie je nič horšie ako neistota, kedy to máte dostať a zisiť, že vám to náhodou mešká. S touto aplikáciou to budete mať všetko čierne na bielom a bez žiadnych nedorozumení.
Časopisy a noviny
iOS: Ak radi čítate zahraničnú tlač, určite vám odporúčame aplikáciu New York Times. V notoricky známych novinách sa môžete dočítať najnovšie informácie ohľadom každej témy, ktorá vás zaujíma. Pozitívom je, že kým počítačová verzia je platená, tá mobilná nie.
Android: Myslíme si, že Reddit vám nemusíme predstavovať. Medzi použivateľmi Androidu to je najobľúbenejšia aplikácia z tejto sekcie. Čítajte, bavte sa a diskutujte na jednej z najväčších sociálnych aplikácií.
Zdravie
Ak je pre aplikáciu menštruačnej tabuľky neskoro, na rade je ďalšia ženská aplikácia Pregnancy +. Tá opäť vyhrala pri oboch softvéroch. Appku používa vyše 10-miliónov žien, ktoré sa s ostatnými ženami delia o svoje zážitky. Do aplikácie si môžete písať svoj tehotenský denník, vidieť fotky bruška a plodu ostatných mamičiek a zapisovať si svoju váhu.
Hudba
iOS: Nie je žiadnym prekvapením, že v jabĺčkových produktoch v oblasti hudby vyhralo Spotify. iTunes nie je lacný a v Spotify zaplatíte 6 eur a hudbu môžete počúvať naozaj neobmedzene a bez reklám.
Android: Ako sa volá táto pesnička? Túto otázku si položia každý deň milióny ľudí. Asi aj preto je medzi Androidmi najpopulárnejšia aplikácia Shazam, ktorá do pár sekúnd nájde názov pesničky, údaje o interpretovi a text piesne.
Fotografia a video
iOS: Prostredníctvom aplikácie MSQRD zmeníte svoj výzor na rôzne bytosti a môžete nakrútiť video. Potom ho pošlete svojmu priateľovi cez akúkoľvek sociálnu sieť.
Android: Začiatkom leta urobila Prisma naozaj dieru do sveta. Kto by nechcel spraviť fotografiu a potom ju zmeniť pomocou aplikácie na rôzne maliarske žánre? Nečudo, že Prisma vyhrala titul najlepšej foto aplikácie roku 2016.