1. Borovička má svoj medzinárodný deň
Medzinárodný deň borovičky je 24. júna, keď meniny oslavuje Ján a Slováci sa spíjajú pri kladení svätojánskeho ohňa. V júni sa na tom dohodli výrobcovia všetkých známych slovenských borovičiek. Deň pomsty z lesa bol registrovaný ako International Borovička Day.

2. Zbavili sme sa Rada Procházku
Najskôr odišiel z Národnej rady, potom zo #Siete a keď sa chcel schovať v Luxemburgu, odmietli ho. Alebo nie? Pol na pol.
3. Niekto hackol web Slovenského hnutia obrody
Hackeri vymaľovali web Slovenského hnutia obrody naružovo a Tiso dostal nový makeup. Podpísali sa ako Anonymouse crew a makeover odôvodnili tým, že "fašisti sú hlupáci, čo nedokážu spravovať ani vlastný web, nieto ešte štát".

4. Leonardo DiCaprio konečne vyhral Oscara
Americký herec premenil svoju šiestu nomináciu na cenu akadémie na víťazstvo. Za hlavnú rolu vo filme Revenant konečne získal sošku a samozrejme množstvo pozornosti. Nešetrili ho ani internetoví vtipkári.

5. Naši colníci chytili 10-tisíc Pokémonov
Colný úrad v Trnave zadržal takmer 10-tisíc hračiek dovezených z Číny, ktoré mali cez Brodské ďalej pokračovať na poľský trh. Medzi výrobkami boli Pokémon Pikachu, Minecraft, Disney Frozen či Smiley. Koľko za falšovanie a pašovanie Pokémonov pašeráci zaplatia? Podľa colného úradu od 3-tisíc do 67-tisíc eur.

6. Chlapci, z ktorých si všetci robili srandu, sú úspešní
V internetovom svete asi neexistuje osoba, ktorá by nepoznala tragédov z fotky Brutální pařba informatiků alebo Brutální pařba studentů aplikovaných věd. V súčasnosti môžu všetci posmievači študentom závidieť - dvaja z nich pracujú na vysokých akademických pozíciách (doma aj v zahraničí), tretí má rozbehnutú úspešnú kariéru v Googli a štvrtý zarezáva v americkej spoločnosti SpaceX u Elona Muska.
Najútlejší z chlapcov, Tomasz Czajka (na fotke jediný bez okuliarov), vyštudoval informatiku na Varšavskej univerzite. Dnes pracuje pre Google ako softvérový manažér a zarába 200-tisíc dolárov ročne.

7. Vyšlo veľa kvalitných nových seriálov, ktoré by ste mali vidieť
Westworld, Stranger Things, The Get Down, Designated Survivor, Pustina, The Night Of, Victoria, Luke Cage, Divorce či Black Mirror.


8. Kotleba sa síce dostal do parlamentu, ale nie je súčasťou vlády
A v tejto krajine a politických stranách, ktoré sú ochotné zapredať aj vlastnú dušu, len aby boli pri moci, je to skutočný zázrak.

9. Iron Maiden zahrali v Žiline aj napriek protestom fanatikov
Proti vystúpeniu kapely boli rehoľníci Spoločnosti sv. Bazila Veľkého. V apríli poslali listy predsedovi ŽSK, primátorovi Žiliny, ministrovi kultúryi, žilinskému biskupovi aj Letiskovej spoločnosti v Žiline. V listoch žiadali o zrušenie koncertu, lebo "Ide o Bohorúhavé podujatie, ktoré musí byť odmietnuté", "Heavy metal má základ v šamanských woodoo rituáloch a šíri užívanie drog" a "Koncert demoralizuje mládež a na Slovensko vnáša prekliatie".
Koncert na žilinskom letisku kapela odohrala a bolo na nej zabitých presne 0 mačiatok, upálených presne 0 ľudí a prečítaných presne 0 satanských biblií.

10. Konečne niekto naložil Rudovi Vaskymu
Poslanec SaS Peter Osuský urobil to, čo chcel zrejme urobiť každý druhý človek, ktorý prišiel do kontaktu s Rudom Vaskym. Po tom, čo ho Vasky nazval "fašistickým hajzlom", mu Osuský namiesto bojleru u*&bal facku.

11. Vieme, ako bojovať proti nenávisti - vtipom a kebabom
Keď náš premiér v januári prvýkrát povedal nahlas vetu o strachu z ucelenej moslimskej komunity na Slovensku, jeho slov sa hneď chytila satirická stránka Moral & Banal. Zorganizovala udalosť Kebab alebo Falafel za moslimskú komunitu a zdravý rozum. Jej cieľom bolo podľa popisu upozorniť na fakt, že "je dôležitejšie zabrániť vzniku a existencii komunít zlodejov, ktorí okrádajú všetkých občanov SR. Predseda Fico už 8 rokov dokazuje, že s takýmito komunitami žiadny problém nemá a ochotne ich chráni."
Preto si v piatok večer na počesť moslimskej komunity, ktorá s problémami našej krajiny nemá nič spoločné, mali dať ľudia kebab. A skutočne si dali, fotky zavesili na Facebook a hummusom bojovali proti humusu.

12. RTVS bude vysielať premiéru Sherlocka
Tento rok oslávila verejnoprávna televízia 60. narodeniny a svojim divákom ponúkla unikátny darček - v novom roku exkluzívne odvysiela premiérovú štvrtú sériu jedného z najlepších seriálov súčasnosti. Po úspešných rokovaniach s BBC sa RTVS podarilo uzavrieť dohodu na odvysielaní premiérovej štvrtej série seriálu.
Prvú epizódu štvrtej série si diváci budú môcť užiť takmer v rovnakom čase, v akom seriál odpremiéruje BBC – v nedeľu 1. januára 2017 o 22:10 na Dvojke. Ďalšie dve epizódy Dvojka odvysiela v nedeľu 8. januára a 15. januára.

13. S mladými to nie je také stratené, ako by sa mohlo zdať
Hoci podľa exit pollov je až 20 percent voličov Kotlebu vysokoškolákov, s našimi mladými to nie je až také zle, ako by sa mohlo zdať. Dôkazom je Zuzana Hlávková, ktorá na blogu Transparency International upozornila na predražené zákazky k nášmu predsedníctvu v EÚ. Tie sa mali začať diať po príchode Zuzany Ťapákovej na ministerstvo zahraničných vecí. Na konci roka 2014 sa narýchlo pretlačila výnimka z verejného obstarávania, ktorú nakoniec využila agentúra EVKA.
Agentúra sa podľa Hlávkovej mala podieľať aj na príprave slávnostného snemu SMERu z decembra 2015 v Nitre, SMER však tieto tvrdenia odmieta. O nezrovnalostiach na ministerstve zahraničia pri príprave slovenského predsedníctva informoval aj bývalý kolega Zuzany Hlávkovej, Pavol Szalai.

14. Trump síce vyhral, ale dokázal tým, že konšpirátori sa mýlia...
... voľby nie sú výsledkom židoboľševického sprisahania a naozaj má zmysel odovzdať svoj hlas, aj keď tentoraz to tak celkom nevyšlo.

15. Vyšla nová kniha o Harrym Potterovi
Anglický originál Harry Potter And The Cursed Child sme si mohli kúpiť v júli, slovenský preklad Harry Potter A Prekliate Dieťa v septembri. Kniha nie je román, ale scénar hry Jacka Thorna a vychádza z pôvodného nového príbehu J.K. Rowlingovej.
Je to ôsmy príbeh o Harrym Potterovi a prvý, ktorý sa objavil na javisku. Deväť rokov po poslednej potterovke sme sa tak mohli opäť vrátiť do detstva. Predtým, ako ju začnete čítať, by ste si mali uvedomiť týchto 10 vecí.

16. Vyšiel nový film s Harrym Potterom
Teda presnejšie, film z prostredia Harryho Pottera. Snímka Fantastic Beasts And Where To Find Them (Fantastické zvery a ich výskyt) opäť spustila potteromániu. Rowlingová napísala scénar v roku 2001 pod pseudonymom Newt Scamander, ktorý je hlavnou postavou filmu.
Namiesto Harryho, Rona a Hermiony sme spoznali Newta Scamandera ako záchrancu všetkých čarovných zverov, Jacoba Kowalskeho ako nomága - človeka, ktorý nevie čarovať, Porpentinu Goldstein ako bývalú aurorka a jej pôvabnú sestru Queennie Goldstein. Rok 2016 nám dal taktiež dôvod tešiť sa na budúcnosť - tvorcovia plánujú minimálne ďalšie dva filmy s charizmatickým Eddiem Redmaynom v hlavnej úlohe.

17. Naši politici zabávali internety
Presnejšie povedané, internety sa zabávali na nich. V marci fičalo gifko Roberta Kaliňáka, v októbri zase fotka Fica a Richtera. Ľudia sa bavili aj na gifku s Martinom Daňom a nechýbali ani vtipy o parlamentných voľbách, kauze Bašternák, Vladkovi Weissovi, špinavých protislovenských prostitútkach, Lajčákovej kauze, či Donaldovi Trumpovi.
18. Vedci objavili jeden z génov, ktorý spôsobuje amyotrofickú laterálnu sklerózu
Vďaka štúdii, ktorá bola financovaná z peňazí vyzbieraných pomocou Ice Bucket Challenge, vedci dospeli k prelomovému objavu - podarilo sa im identifikovať jeden z génov, ktorý chorobu spôsobuje.

19. Dozvedeli sme sa, že Jon Snow žije
Po finále piatej série plakal nejeden fanúšik Game Of Thrones. Veliteľa Nočnej hliadky dobodali jej členovia. Ostali sme nemí...rovnako ako Jon. Šiesta séria však splnila naše priania - Jon Snow ožil a vyzerá to tak, že možno bitku o trón vyhrá práve on.

21. Podarilo sa zrušiť prednášku o rase od rasistu
Samozvaný odborník na rasu a rasista Marián Magát chcel 22. decembra v Brezne prednášať o bielej rase.„Porovnáme myšlienky rovnostárstva s praxou a štatistikami, povieme si niečo o bielej rase a prečo je potrebné ju chrániť", napísal na svojom Facebooku.
Plány mu však skrížilo mesto Brezno, ktoré mu odmietlo prenajať kulturák. Možno aj preto, že Magát opakovane chváli Adolfa Hitlera, Jozefa Tisa a spochybňuje holokaust.
22. Pandy už nie sú ohrozené
Zatiaľ čo v 80. rokoch bol počet dospelých jedincov pandy odhadovaný na menej ako 1000 kusov, v súčasnosti ich je podľa IUCN už 1864. Vďaka tomu panda veľká už viac nie je ohrozeným, ale len zraniteľným druhom. Toto je 20 dôvodov, prečo sa z toho tešíme.

23. Stúpa aj počet tigrov na zemi
Svetový fond na ochranu prírody nás tento rok potešil informáciou, že prvýkrát za 100 rokov stúpol počet tigrov. V súčasnosti ich žije na zemi 3890, kým v roku 2010 to bolo len 3200 exemplárov.

24. Na Slovensku vystúpili svetoví stand-up komici
Predtým, ako agentúre KVAS začalo kvasiť a zorganizovala vystúpenie najväčšieho konšpirátora všetkých čias, zavolala na Slovensko hviezdy seriálu Black Books - Dylana Morana a Billa Baileyho. Okrem nich sme mohli naživo vidieť aj Jimmyho Carra.

25. Konečne sme sa dočkali návratu Gilmoriek
Od poslednej časti obľúbeného seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov uplynulo dlhých 9 rokov a my sme si boli istí, že je už nenávratne preč. Všetci verní fanúšikovia boli preto vo vytržení, keď spoločnosť Netflix začiatkom roka ohlásila, že sa chystá pokračovanie. Od 25. novembra sme mohli sledovať štvordielnu minisériu s podtitulom A Year in the Life, ktorá sa odohráva 8 rokov po udalostiach v pôvodnom seriáli.

26. Na Slovensku síce máme tragédov, ale na Česko sa ani len nechytáme
Áno, my síce máme Rostasa, Kollára, Mazureka, Mezenskú či bakalára kulturológie, ale Česi majú Olívii Žižkovou, Pavlínu Nytrovou a náckovia tam vyhrávajú spevácke súťaže, pričom im tlieska celá sála na čele s Bílou a Vondráčkovou.


27. Aspoň Rakúšania volili rozumne
Po Brexite a Donaldovi Trumpovi sme čakali, že rakúske prezidentské voľby vyhrá krajne pravicový kandidát Norbert Hofer. To sa však nestalo - v opakovaných voľbách vyhral Alexander Van der Bellen zo Strany zelených. Hofera porazil pomerom 53,8 % k 46,2 % hlasov.
28. Podarilo sa zrušiť dva náckovské koncerty
Najskôr koncert kapely Krátky proces v Trnavskom CITY CLUBE a potom aj koncert speváka Ondreja Ďuricu, ktorý bol v minulosti členom white power skupiny Biely Odpor a je stále obľúbený medzi slovenskými extrémistami. Ten mal v októbri vystupovať v Ateliéri Babylon v Bratislave.
Udalosť na Facebooku ľudia okamžite začali trollovať. Ateliér Babylon koncert zrušil s odôvodnením, že klub bol v čase, keď sa mal konať, rezervovaný niekým iným.

29. Česi ukázali, ako môžeme poraziť šmejdov
Skupina mladých ľudí z Česka sa rozhodla bojovať proti šmejdom kreatívne - namiesto výletov s predvádzaním tovaru pre dôchodcov organizuje výlety za kultúrnymi pamiatkami. A namiesto hrncov im ponúka hudbu. Spolok Hurá na výlet! organizuje pre dôchodcov a ZŤP v Pardubickom kraji a kraji Vysočina jednodňové výlety, za ktoré dôchodcovia zaplatia len 100 českých korún. Výlety sú bezpečné, finančne dostupné, zábavné a pre dôchodcov zaujímavé. Nechýba na nich ani zdravotnícky dohľad.
30. Potvrdilo sa, že ženy naozaj pozerajú porno
Štatistiky Pornhubu dokázali, že až 24 % návštevníkov stránky pre dospelých sú ženy. Slovenky pozerajú lesbické porno, Češky sú na romantiku, černošky sledujú černochov a aziatky to rady kreslené.

BONUS, o ktorom nevieme, či je pozitívny, alebo negatívny.
Slovensko má svoju E. L. James a svojich Päťdesiat odtieňov sivej
Je ňou bývalý minister školstva Juraj Draxler. Áno, fakt.
