Emoji používate ako rodný jazyk? Možno pre vás práve vzniklo ideálne pracovné miesto. Londýnska prekladateľská agentúra hľadá emoji špecialistu, ktorý by vedel riešiť problémy najrýchlejšie rastúceho jazyka na svete.
Čo treba vedieť na pohovore
Ak poznáte iné emotikony ako palec hore, srdiečko či smejúci sa smajlík, tak máte predpoklady stať sa uchádzačom o post špecialistu, ktorý sa bude zaoberať práve kreslenou "rečou".
Dôležitou schopnosťou je vidieť rozdiel medzi usmievajúcim sa smajlíkom a usmievajúcim sa smajlíkom, ktorý sa červená a má privreté oči. Ak si myslíte, že je to v podstate jedno, tak sa mýlite. Anglická firma chce mať špecialistu, ktorý bude mať zmysel pre detail, aby mohol rozlúštiť každú šifru.
Myslíte, že ste v tom dobrí a smajlíky máte v malíčku? Berte do úvahy, že v týchto dňoch vyšiel nový upgrade iOS 10.2, kde pribudlo sto nových smajlíkov. Ak ste o tom nevedeli, mali by ste si osvojiť aj tie.

Inzeráty zaplavili krajinu
Londýnska prekladateľská firma rozoslala na anglické inzertné stránky pracovnú ponuku, v ktorej sa píše, že sa hľadá prvý profesionálny emoji špecialista. Ten by mal vedieť v tomto jazyku ovládať všetky jedlá, značky, postavičky a voľnočasové obrázky.
„Emoji prekladateľstvo je samo osebe vznikajúca oblasť, ktorá sa zo dňa na deň rozrastá v softvérovom svete. Keďže virtuálny svet je necitlivý a vznikajú rôzne kultúrne rozdiely, je nevyhnutné mať človeka, ktorý sa vyhne nedorozumeniam a bude mať cit pre správnu interpretáciu," bolo spomenuté v anglickom inzeráte.

Ponuka práce vznikla čudným spôsobom
Generálna riaditeľka firmy Jurga Zilinskiene portálu The Guardian vysvetlila, ako to celé vzniklo. Firma začala nad pozíciou premýšľať vtedy, keď ich klient poprosil, aby mu spoločnosť preložila jeho rodinný denník do emoji jazyka. Personalisti dali k inzerátu aj rýchlotest, ktorý kandidátom vyhodnotí, či sa majú o prácu uchádzať alebo nie. Ak by ste o miesto mali záujem, tak si test môžete vyplniť aj vy.
Riaditeľka spoločnosti je presvedčená, že čoskoro bude emoji preklad úplne bežný. "Vidím perspektívu v profesionálnom používaní emoji prekladateľov pre právne prípady, keď sú použité textové správy ako dôkaz," povedala Zilinskiene a dodala, že interpretácia smajlíkov môže byť zložitejšia než písané slovo.

