Sex by sa pokojne mohol stať olympijskou disciplínou. V Riu to žije aj po erotickej stránke

Keby ste neprestali v štrnástich chodiť na tenis, možno ste teraz mohli byť na olympiáde a užívať si.

Keď sa na jednom mieste stretne viac ako 11-tisíc mladých, fyzicky zdatných jedincov, jednoducho to musí skončiť sexom. Áno, reč je o letnej olympiáde v Riu.

Olympijské hrátky

Športovci žijú v olympijskej dedine v ubytovaní pripomínajúcom internát. V dedine je 31 bytových domov, v ktorých je 3604 bytov, ako aj posilovne, obchody, banky, McDonald's s jedlom zadarmo a všetko ostatné, čo športovci potrebujú k životu. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj keď alkohol na hrách nie je vyslovene zakázaný, družstvá majú často vlastné pravidlá, ktoré obmedzujú pitie a navyše sa v olympijskej dedine žiadny nepredáva.

SkryťVypnúť reklamu

Olympionici sú vo vrcholovej forme a napriek tomu, že strávia veľa času tréningom, majú kopec energie navyše. Väčšina z nich totiž prijme za deň množstvo kalórií, ktoré nie sú schopní tréningom vydať. 

Kedysi prevládal názor, že sex a profesionálny šport k sebe nepatria. Starovekí Gréci, od ktorých pochádza myšlienka olympiády, verili, že semeno obsahuje božskú energiu a muži ejakuláciou strácajú silu. Cudnosť a sexuálna abstinencia bola podľa nich prejavom oddanosti športu. Tento názor bol chvalabohu úspešne vyvrátený - sex podľa vedcov nemá na športový výkon žiadny výraznejší vplyv. 

Dedina plná neresti

Keďže vychádzky z olympijskej dediny sú obmedzené, športovci majú väčšinou pletky medzi sebou. Pre mnohých olympionikov je to to najľahšie riešenie, keďže pre intenzívny tréning zanedbávajú svoj milostný život. Partnerov na spoločnú zábavu si hľadajú cez aplikáciu Tinder, ktorá bola populárna už na zimnej olympidáde v Soči. Tinder tvrdí, že počet "matchov" v olympijskej dedine stúpol počas minulého víkendu o 129 %. 

SkryťVypnúť reklamu

Olympiáda v Seoule v roku 1988 bola prvá, na ktorej športovcom rozdávali kondómy. Bolo ich dokopy 8500. Odvtedy počet rozdaných kondómov stúpa. Tento rok je však výnimočný - pre pohlavne prenosný vírus zika je bezpečný sex ešte dôležitejší než kedykoľvek predtým. V Riu majú preto športovci k dispozícii takmer pol milióna kondómov a 175-tisíc vrecúšok lubrikačného gélu.

Vďaka tomu bol okrem športových rekordov na tohtoročnej olympiáde prekonaný aj ďalší rekord - ako vidíte na infografike, ktorú spracoval Slate, tento počet je zatiaľ najvyšší, odkedy sa kondómy začali rozdávať. Automaty na kondómy sú na viacerých miestach v olympijskej dedine a okrem toho po celom areáli chodia dobrovoľníci, ktorí rozdávajú kondómy športovcom, novinárom aj ostatných dobrovoľníkom.

SkryťVypnúť reklamu

Kde je sex, tam sú aj škandály

"Pri takom jedinečnom zážitku, ktorý sa už možno nebude opakovať, si chcete urobiť čím viac spomienok, či už ide o sex, párty alebo šport," povedala počas olympijských hier v Londýne pe ESPN americká futbalistka Hope Solo. Podľa všetkého sa toho odvtedy veľa nezmenilo, keďže v správach sa už objavil prvý sexuálny škandál. 

Loading

...

Ide o roztržku medzi brazílskymi športovkyňami. Giovanna Pedroso a Ingrid Oliveira súťažili v disciplíne synchronizované skoky do vody. Večer pred súťažou sa pohádali, keďže si 20-ročná Ingrid doniesla na izbu kanoistu Pedra Goncalvesa, s ktorým chcela stráviť noc. Kolegyni a spolubývajúcej Giovanne povedala, že by mala prespať inde, čo bola pre ňu posledná kvapka. Na druhý deň sa ešte poslednýkrát spojili kvôli súťaži, v ktorej skončili posledné. Skokanky mali už predtým menšie nezhody, po tomto incidente sa však nadobro rozišli a po olympiáde už nebudú viac tvoriť dvojicu. 

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Nemôžeš mať všetko. Skokana pripravilo o medailové šance na olympiáde jeho prirodzenie Čítajte 

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu