Šiesty ročník festivalu Grape nebude len o zábave a dobrej hudbe. Na festivale môžete napríklad zistiť, ako žiť ekologickejšie a popri tom ušetriť energiu i peniaze. Aj tento rok na piešťanskom letisku nebude chýbať zóna ŽIŤ ENERGIOU a toto všetko si pre návštevníkov pripravila:
1. Začnite u seba doma
Šetrenie energiou nie je len o vypínaní lampy či telky, ako nám to vždy pripomínali rodičia. Spraviť pre svoju peňaženku a životné prostredie sa dá oveľa viac. Konkrétne praktické triky vám na Grape v zóne ŽIŤ ENERGIOU prezradia experti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA). Zastavte sa v zóne a dozviete sa, ako ušetriť, ako aj o výhodách aj nevýhodách využívania obnoviteľných zdrojov energie.
2. Našejkujte si eko drink
Počasie má byť počas festivalu Grape výborné, a tak vám určite príde vhod osviežujúci nápoj, ktorý vás nabije pozitívnou energiou. Tú môžete zo seba vydať aj vy - na špeciálne upravenom bicykli v zóne SIEA si sami našejkujete drinky z pripravených ingrediencií.

3. Staňte sa jednou z hviezd festivalu
Na Grape sa chodí v prvom rade pre skvelú hudbu. Ak vás zrazu kopne hudobná múza, v zóne ŽIŤ ENERGIOU nájdete aj klavír alebo bicie, na ktorých si môžete zahrať. Na chvíľu sa tak ocitnete v koži hviezd festivalu.
4. Svetlo aj v noci
Aparatúra umelcov a stageov síce zhltne veľa elektrickej energie, no hudobné festivaly sú pri spotrebe elektriny čoraz ekologickejšie. Napríklad solárne lampy, ktoré zabezpečila SIEA, v noci osvetlia hlavnú prístupovú cestu v areáli festivalu. Vďaka nim nezablúdite ani v noci.
5. Otestujte sa a vyhrajte
Ste presvedčení, že vaše znalosti o energii sú na dobrej úrovni? Skvelé, prišiel čas to zúročiť. V rýchlom teste v zóne SIEA si môžete preveriť, čo všetko viete. Ak testom prejdete, získate praktické ceny, ktoré sa vám na festivale určite zídu.

6. Vybite si energiu
Pre všetkých nezmarov je v zóne SIEA aj ďalšia hra, vďaka ktorej zistíte, koľko energie ste schopní zo seba uvoľniť. Chyťte kladivo a vyskúšajte, či prekonáte rekord alebo výkon kamaráta.
Tento článok vznikol v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA).
Pravidlá pre spoluprácu medzi inzerentmi a redakciou si môžete pozrieť na tomto odkaze.

