Ak si mal v detstve prísnych rodičov, tak dobre poznáš týchto 19 vecí

Teraz už vieš, že to mysleli dobre.

1. Keď si bol vonku s partiou, musel si odísť domov ako prvý a prišiel tak o tie najväčšie zážitky. 

2. Vypýtať si povolenie na to, aby si mohol prespať u kamaráta, ťa stálo 37 hodín mentálnej prípravy, prezentáciu v PowerPointe na tému “rodokmeň kamošovej rodiny“ a zmluvu podpísanú krvou, že nebudeš piť alkohol a budeš v posteli o desiatej.

3. Keď tvoji kamoši naplánovali niečo úžasné na večer, vedel si, že pre teba z toho nič nebude, pretože tvojim rodičom trvalo 2-3 pracovné dni na spracovanie požiadavky ísť niekam von.

4. Otázky pre rodičov si si pripravoval pre zrkadlom a simuloval si každú jednu možnú odpoveď, ktorá by mohla prísť z ich strany.

Nič si nenechával na náhodu, mal si pripravené argumenty ako právnik pred súdnym procesom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

5. Taktiež, vždy si čakal, kým obaja budú v dobrej nálade, než si sa vypýtal von.

6. V ťažkých prípadoch si vytiahol najstarší trik – psie oči – a povedal: „Alebo nič, nechaj tak, aj tak by ste mi povedali, že nemôžem,“ aby si si získal ich sympatie pred tým, než na nich vybalíš svoju požiadavku.

7. Keď si sa chcel zúčastniť na nejakej parádnej udalosti, používal si starý známy „len raz“ argument.

„Keď ma pustíte len jedenkrát, len tento jeden raz, sľubujem, že už potom nikam inam nebudem chcieť ísť, nemusíte mi nič kúpiť na Vianoce, budem umývať riady a vynášať smeti 25 hodín denne, ani do školy nebudem pritom chodiť - dobre, tak budem - môžete mi potom dať zaracha na 5 rokov, odrezať mi ľavé ucho a pripútať ma k radiátoru.“

8. Vždy si si musel vybrať – buď pôjdeš von v piatok, alebo pôjdeš von v sobotu. Neexistovala šanca, že by ťa vaši pustili v oba dni.

A tvoji kamaráti nechápali, prečo sa smeješ ako maniak, keď ti povedali: „Veď sa vypýtaj ešte raz.“

SkryťVypnúť reklamu

9. Veľmi dobre si poznal ten intenzívny pocit paniky, ktorá prúdila v tvojich žilách, keď tvoj idiotský kamarát zmenil plány desiaty raz a ty si potom musel vysvetľovať svojim rodičom, prečo je to tak.

10. Klamal si. O všetkom.

V škole si “nemal“ žiacku a absurdné presviedčanie typu: „Toto je dvojka, mami, to len vyzerá ako štvorka, lebo naša triedna má divné písmo,“ veľmi dobre poznáš.

11. Nikdy si pred nimi nenadával.

12. Nikdy ste sa nerozprávali o "tom“.

Rodičia ti prípadne darovali knižku na Vianoce, kde bolo vysvetlené, prečo sa tvoje telo mení, prečo si chlpatý ako gorila alebo prečo ideš raz do mesiaca vykrvácať. 

13. Konverzácia pri večernom stole sa točila okolo tvojich známok, vzdelania a budúceho povolania.

Nikdy nie o tvojich snoch, spoločenskom či milostnom živote. Podľa tvojich rodičov si aj tak žiadny nemal.

SkryťVypnúť reklamu

14. Oholiť si chlpy a fúzy bola jediná modifikácia, ktorú si mohol robiť na svojom tele.

Piercing, tetovanie, divoký účes alebo iná farba vlasov, to bolo zlo, o ktorom sa u vás doma šepkalo slovami „veď-vieš-čo“.

15. Rodičia ťa tlačili do rôznych školských funkcií a na všetky krúžky či výlety. Nech nezabíjaš čas aktivitami, ktoré by si chcel robiť.

16. Trávil si roky snívaním o tvojich rebelských nápadoch, ako robiť spontánne plány a nosiť šľapky na letisku.

17. Keď si počul iných ľudí rozprávať sa o tom, ako prespali jeden u druhého, tvojou impulzívnou reakciou bol len šok a dokorán otvorené ústa.

A závisť, tichá závisť. 

18. Dával si si veľký pozor na vtipy, ktoré si rozprával rodičom, pretože namiesto smiechu mohli prepuknúť v 45-minútovú lekciu o tvojom vzdelaní, známkach a živote, ktorej vyvrcholenie by bolo tvoje týždňové zaracha plus „choď sa učiť, vyskúšam ťa.“

19. Keď si prišiel len o minútu neskôr domov, rodičia vedeli, že si fajčil marišku u kamaráta na byte, zabrzdil ju kokaínom a pritom počúval Rytmusa. Tomu ver, že máš zaracha.

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu