Členovia protiislamistického nemeckého hnutia Pegida bojujú na všetkých frontoch. Tentokrát im prekáža aj fotka dieťaťa na obale čokolády.
Regionálna facebooková stránka hnutia, Pegida - BW Bodensee, zverejnila 19. mája fotografiu Kinder čokolád, na ktorých obale sú chlapci, ktorí nemajú bielu pokožku. Fotografiu dopĺňal text "Mohli by ste si naozaj kúpiť toto? Alebo je to pokus o vtip?".

Doteraz bol na obale čokolád biely chlapec s blonďavými vlasmi a modrými očami. Spoločnosť Kinder to zmenila v rámci kampane k blížiacim sa Majstrovstvám Európy vo futbale.
Trápny pocit zrejme zažili členovia hnutia po tom, čo im bolo vysvetlené, že chlapci na čokoládach sú členovia nemeckej reprezentácie v mladosti. Na vrchnej fotke je lkay Gundogan, hráč Borussie Dortmund a pod ním Jerome Boateng z Bayernu Mníchov.
Keď ich na tento fakt upozornili ľudia v komentároch, hnutie len stroho napísalo, že "koplo do osieho hniezda". V súčasnosti sa k postu nie je možné dostať, pretože bol z Facebooku vymazaný, rovnako ako aj regionálna stránka hnutia. Mohlo to byť aj kvôli rasistickým komentárom, ktoré sú pri príspevkoch hnutia bežné. V tomto prípade to bol napríklad komentár v znení “They’re trying to pass this shit off as normal, poor Germany.”
Spoločnosť Ferrero, ktorá Kinder čokolády vyrába, sa dištancovala od akejkoľvek formy xenofóbie a diskriminácie.
Keď Sabine Herten v komentári upozornila na to, že hnutia ako Pegida túto reklamu zneužívajú pre svoje politické ciele, spoločnosť reagovala s tým, že diskriminačné a nenávistné komentáre nebudú rešpektovať ani na svojom Facebooku.

Hnutie Pegida vzniklo v roku 2014 a názov je skratkou pre Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes, čo v preklade znamená Vlasteneckí Európania proti islamizácii západu. Hnutie sa teší najmä podpore konzervatívcov, neonacistov a futbalových "hooligans". Do pozornosti médií sa členovia dostali najmä organizovaním demonštrácií proti Islamu a prijímaniu imigrantov. Hoci samotné hnutie o sebe vyhlasuje, že nie je rasistické, extrémistické ani xenofóbne, politológovia aj samotná nemecká kancelárka Angela Merkelová majú opačný názor.
