1. Hromadne lajknú všetky fitness stránky
Fitness & Kettler, Fitness Girls, #fitnessmotivation, Osobný tréner Jožko Mrkvička… Treba nabrať inšpiráciu a zistiť, ako najlepšie schudnúť, alebo nabrať. Sociálne siete sú kamarát.

2. Zmenia si titulnú fotku a masívne zdieľajú motivačné obrázky
Treba ukázať, že to s tréningom myslí človek naozaj vážne a obrázok poriadneho chlapa, čo robí plank, s citátom od Arnolda Schwarzeneggera alebo Lazara Angelova, to na titulke ukáže najlepšie.

3. Odfotia sa PRED a PO
Samozrejme fotku PRED je možné spraviť kedykoľvek, ideálne po návrate z bufetu all you can eat. Fotografia PO môže prísť v rozmedzí od prvej návštevy až po obdobie dopredu neurčené.

4. Postupne sa odhaľujú sa na fotkách
Samozrejme, na začiatku netreba ukázať mnoho. Stačí, aby bolo vidieť, že tam forma proste nie je. Akonáhle stúpne sebavedomie, idú dole tričká, tielka a neskôr aj nohavice.
5. Nakúpia si oblečenie a spodnú bielizeň
Nike, Adidas, Puma – človek predsa nemôže na fotkách vyzerať ako lúzer. Keď ide dolu oblečenie, treba ukázať Calvina Kleina, Diesel alebo aspoň nové tangá.
6. Robia si selfíčka o zrkadlo v posilke a fotia údaje z bežiaceho pásu
Musí byť vidno, že človek je v posilke a maká. Fotka s telefónom o zrkadlo je dôkaz namiesto sľubov a počet nabehaných kilometrov je dôležitejší už len pri kúpe ojazdeného vozidla.
7. Nakúpia si výživové doplnky
Proteín, kreatín, gainer, aminokyseliny, spaľovače, výživa pre kĺby... Polovica mesačného rozpočtu na jedlo ide do najrôznejších túb a balíkov, pri ktorých sa v názvoch rozhodne nešetrí slovami MEGA, TURBO či EXTREM. Bonus je fotka plnej poličky.

8. Merajú si prejdenú vzdialenosť aj cestou na záchod
Krokomery, Endomondá a Sports Trackery. Výsledky sú dôležité, a preto je dobré vedieť, že z Mosta SNP sa k Apollu dá pešo dostať pod 15 minút a že hodina korčuľovania vypotí z tela to včerajšie kuracie stehno.

9. Prepočítavajú kalorické hodnoty (takmer) všetkého
Človek musí mať predsa vytvorený jedálniček na mieru, a preto je vždy dobré vedieť, že jablko má 56 kalórií, 237 kJ a obsahuje 0,23 g nasýtených mastných kyselín. Kamarátov na pive je o tomto fakte dobré trikrát informovať.

10. Newsfeed si zaplnia fitness receptmi
Jogurt s nezrelou jahodou z dovozu v strede novembra a k tomu 4 rozmrazené čučoriedky. Muffiny bez vajec, múky, vody, čokolády, chuti a k tomu zdravý losos s porciou suchej ryže. Mňam.
11. Používajú výrazy ako “zhrešiť” a “doprajem si odmenu”
Samozrejme, raz za čas a hlavne po výdatnom tréningu je dobré podeliť sa o svoju vytúženú odmenu, ktorou môžu byť palacinky od mamy, v prípade fakt tvrdého tréningu jedno Big Mac Menu v Mekáči… S milkšejkom a tromi čízmi.
12. Porovnávajú svoje posilkové víkendy s menej cnostnými voľnými dňami ostatných
Ak chce človek na sebe naozaj makať, môže mu byť jedno, či je utorok alebo sobota. Jednoducho posilka je život a na časy, keď sa človek bavil s partiou kamarátov na terase pri pive, fľaši vodky a troch veľkých pizzách je už definitívne preč.
13. Pridávajú statusy, fotky, vtipy na tému “dnes cvičím nohy”
Človek chodiaci do posilňovne väčšinou nechce vyzerať ako Johnny Bravo, a preto cvičí rovnomerne. Nohy si však vyžadujú zvláštnu formu sociálnej pozornosti. Statusu o tom, ako niekto cvičí nohy, sa vyrovná len status o bolesti nôh. Po ich cvičení samozrejme.
14. Zúčastnia sa na Spartan Race a Tvrďákovi
Zdroj cenných lajkov a zážitkov. O účasti je dobré informovať tak rok pred pretekom. Posilka dodala človeku potrebnú silu, motiváciu a odvahu, a preto už nič nebráni vyštartovať a dosiahnuť svoj cieľ.
15. Budú vás prehovárať na fitko
“Mohol by si začať chodiť aj ty, je to sranda.” Kolobeh tohoto všetkého predsa musí pokračovať.
