1. Na výške piješ, lebo môžeš
Pil si každý utorok (a v stredu a vo štvrtok a niekedy aj v pondelok, či v nedeľu). Do školy si potom išiel ako vygrcaný rezanec, alebo si proste do školy nešiel a pospal si si. Aby si večer mohol ísť zase piť.

V reálnom živote piješ, lebo musíš
Počas prvého pracovného týždňa sa ešte snažíš udržiavať starý režim, ale po pár premrhaných dňoch zistíš, že to už takto ďalej nepôjde. A tak prestaneš piť uprostred týždňa (alebo sa aspoň snažíš), všetky pracovné stresy sa ti nakopia a to, čo si vypil predtým za celý týždeň, teraz vychliapeš za dve noci. Lebo proste musíš.

2. Vifonková diéta na výške
Počas výšky si jedol hocičo, čo mali v jedálni, kúsky pizze o jednej po návrate z mesta, kebab o tretej ráno, šunku s bryndzou a olivou a všetkým čo si mal v chladničke, keď ťa práve chytila žravka po tej zvláštnej cigarete. A tvoj žalúdok to všetko v pohode spracoval.

Čo denné menu dalo
S tvojim (zrejme) mizerným nástupným platom si po mesiaci vyžierania 5 eurových menučiek uvedomíš, že asi budeš musieť začať rozmýšľať nad tým, ako ušetriť. Možno si dokonca aj nakúpiš potraviny a budeš si variť obedy doma. Alebo budeš chodiť do tej lacnej zastrčenej reštiky. Tiež si všimneš, že tvoj sedavý job ti dopomohol k nadobudnutiu kyprejších tvarov. V obchode teda prestaneš navštevovať regály s vifonkami a alkoholom a namiesto toho zamieriš do oddelenia s ovocím a zeleninou.

3. Single na výške = super
Ak si na výške nemal/a partnera, tak to vôbec nevadilo, lebo si spoznával samých nových ľudí a občas slovo dalo slovo a ruka išla do rukáva. Proste si si užíval/a, ale zároveň si mal/a aj veľa príležitostí na to spoznať nejakú tú spriaznenú dušičku.

Single počas reálneho života = nie super
Ak si single počas toho, ako chodíš 5 dní do týždňa na 8 hodín denne do zatuchnutej kancelárie, tvoje šance na to, že ešte stretneš životnú lásku, sa značne znižujú. A rodina sa stále pýta, prečo si sám/a a prečo si už konečne niekoho nenájdeš a kedy chceš mať akože svadbu a deti?

4. Spolužiaci/čky na výške áno
Ak si mal/a náhodou niečo so spolužiakom/čkou, tak to vôbec nikomu nevadilo. Možno len jeho/jej frajerke/ovi.

Kolega/yňa v práci (radšej) nie
Ak sa náhodou zapletieš s kolegom alebo kolegyňou, tak počítaj s tým, že druhé ráno v práci môže byť dosť trápne, alebo nevydržateľne dusné. V každom prípade si ostatní kolegovia určite niečo všimnú, hlavne ak si nebudete dávať pozor, keď budete najbližšie vychádzať spolu zo záchodíkov.

5. Na výške si nespal v noci
Nedostatok spánku šiel ruka v ruke s pitím, dlhými nočnými rozhovormi so spolubývajúcimi či hraním počítačových hier. Proste si chcel toho stihnúť, čo najviac a spánok je pre slabochov a tak si každú noc dával max. 4 hodiny tejto zbytočnej činnosti. Ale za to sa ti často podarilo zdriemnuť si na niekoľko hodín po návrate zo školy.

V práci by si spal stále
Odkedy musíš vstávať každý deň na deviatu a domov sa vraciaš so zachádzajúcim slnkom, došlo ti, že na tom spánku predsa len niečo bude. Ale na to, že si ešte niekedy zdriemneš cez pracovný týždeň počas dňa, môžeš rovno zabudnúť.

6. Do školy si chodil/a, keď sa ti chcelo
Prednáška v piatok ráno? Haha. V tvojich snoch. Vlastne počas všetkých prednášok si asi sníval/a na intráku v posteli. Teda ak si ešte mal/a neminuté absenčky. Prednášky si ale aj tak obchádzal/a veľkým oblúkom a na seminároch ťa vždy niekto zapísal.

Do práce musíš chodiť, aj keď sa ti nechce
Čo je vlastne každý deň. U šéfa na koberčeku ti žiadne absenčky a fejkové ospravedlnenky od lekára nepomôžu.

7. Pravidelné voľno na výške
Vždy, keď si začal/a mať pocit, že ti škola prerastie cez hlavu, prišlo nejaké zázračné voľno. Rektorské, dekanské, zimné prázdniny, letné prázdniny... Jediná nevýhoda bola, že sviatky občas vyšli na deň, kedy si aj tak nemal/a školu.

Nikdy nekončiace dni plné práce
A aby si nebol smutný tak dostaneš 20 dní dovolenky. Slovom dvadsať. Predtým si mal/a skoro tri mesiace voľna. Teraz ťa na chvíľku nechám, aby si si mohol/la poplakať.

8. Na výške nemáš prachy
Na nič iné okrem alkoholu. Tvoj jediný mesačný príjem je rodičovský fond. Jedným z plusov je, že oblečenie ti stále platí mama.

Po výške máš prachy, ale je ich málo
Začneš síce zarábať viac, ale keď zistíš, aké sú reálne náklady na život dospelej osoby, tak ti na konci mesiaca aj tak zostane iba 5 eur. A aj tie so slzami v očiach minieš na pivo.

9. Chodbovice, izbovice, katedrovice
Na výške si si nemusel robiť žiadne extra plány, pretože vždy sa vyskytla nejaká random chodbovica. Tieto párty boli legendárne a končili sa najskôr o piatej ráno.

Trápne firemné oslavy
Ak nemáš super pracovný kolektív, tak je každá firemná párty takým malým utrpením. Nemôžeš sa ani poriadne opiť a ogrcať kolegyňu, tak ako si orgcal/a spolužiačku v druháku na výške.

10. Počas školy si si obliekol/a hocičo
Niektoré indivíduá chodili aj na skúšky v teplákoch. Ty si počas bežných školských dní chodil/a do školy v hocičom a nikto to neriešil. Teda pokiaľ si neštudoval/a právo, kde sa od prvého dňa musíš tváriť veľmi dôležito a aspoň o 10 rokov serióznejšie než v skutočnosti.

Pracovný dresscode
Ak nemáš to šťastie, že si do práce môžeš obliecť kraťasy s ananásovou potlačou a k tomu tričko s Pikačuom, tak určite zažívaš muky (a v tom prvom prípade zažívajú muky tvoji kolegovia). To, že sa tvoja osobnosť počas dňa stráca v obleku alebo nohavicovom kostýme, si musíš vynahrádzať vo voľnom čase.
