Toto sú pomôcky, ktoré nám zjednodušovali život na základke. Alebo aj nie

Týždenník, hybaj po meotar!

Kružidlo na tabuľu

Kresliť kružnice na tabuľu týmto bazmekom bolo hotové utrpenie. Ihla a krieda neustále škrípali a krieda nikdy nedržala na mieste a vypadávala.

Na husiu kožu pri kreslení kružníc si spomenie asi každý, ale pamätá si ešte niekto, ako sa počíta obvod kružnice?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kostra

Pri hodine prírodovedy nadišiel čas vytiahnuť kostlivca zo skrine. Táto pomôcka bola asi najkrehkejšia vec v celej škole, keďže sa celý čas rozpadávala a vždy z nej chýbala nejaká dôležitá kosť.

Prečítajte si tiež: Fičí video: Rozhovor so skutočným breathariánom Čítajte 

Meotar

Zatiaľ čo niektoré deti sa mohli hrať na dvore, týždenníci si museli absolvovať cez prestávku heavylifting tohto ťažkého hebeda z kabinetu. A to všetko kvôli piatim stranám poznámok, ktoré sme potom museli odpisovať počas hodiny.

SkryťVypnúť reklamu

Medicinbal

Komu nenarástol biceps z nosenia meotaru, si to mohol vynahradiť hádzaním medicinbalu na telesnej. Jediná vlastnosť lopty bola, že bola ťažká, pričom skoro vôbec neskákala a nedala sa s ňou hrať žiadna loptová hra.

Červené trenky na telesnú

Čo by to bola telesná bez striktného socialistického dress-codu? Biele tričko a modré šortky pre dievčatá a biele tričko a červené trenky pre chlapcov.

Dnes už sa toto ikonické oblečenie ťažko zháňa, ale napríklad aj značka puojd ukázala, že dospelácka verzia červených treniek má v sebe dávku nostalgického sexappealu.

Vrecúško na prezúvky

Ďalšie utrpenie mladého školáka – každodenné prezúvanie. Kedysi sa do školy nosili prezúvky v jednoduchých plátených taškách, dnes je ponuka pestrejšia – od Hanny Montany cez Disneyovky až po Hello Kitty či Spidermana.

SkryťVypnúť reklamu

Viacfarebné pero

Niekomu stačilo červené a zelené pero, ale toto bol nástroj pre ľudí, ktorí sa nechceli pri nadpisoch v žiadnom prípade obmedzovať.

A väčšinou neostalo iba pri nadpisoch.

Bombičkové pero

Problémy s napĺňaním pera atramentom vyriešila verzia na bombičky. To však ale nepomohlo ľavákom, ktorí sa museli mimoriadne sústrediť, aby písmená nerozmazali.

Zmizík

Čo sme robili predtým, ako sme objavili počítače a klávesu Backspace? Predsa používali zmizík.

Čínske pero

Pre ľavákov, ktorí to nezvládli s atramentovým perom, tu bola alternatíva v podobe čínskeho pera. Bohužiaľ, zmizík už v tomto prípade nepomohol.

Ako keby to nemali ľaváci v živote beztak dosť ťažké.

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu