1. Fakt to dosť bolí
Keď príde “ten čas v mesiaci”, spolu s ním prichádza aj široké spektrum bolesti. Bolesť v podbrušku, bolesť krížov, pŕs, hlavy, žalúdka... Všetko bolí a nie, tabletka nepomáha ani vtedy, ak má zázračný prívlastok “femina”.
Ak nemáte válium, tak nás radšej nechajte v kľude umrieť. Počas tohto štádia si ženy často hovoria niečo na štýl: “Nepamätám si aký bol život bez bolesti. Budem ešte niekedy šťastná, bude svet znova krásnym miestom?”

2. Rozbaľovanie hygienických potrieb na návšteve
Áno, reklamy nám často ukazujú ultratenké vložky, ktoré sú super neviditeľné aj pod tými bielymi obtiahnutými šatami. Vedci a dizajnéri však zabudli na jednu maličkú drobnosť. Zabaliť tieto ultra diskrétne hygienické potreby do obalu, ktorý počas otvárania nedáva všetkým ľuďom v okruhu 200 metrov na známosť, že práve rozbaľuješ vložku.
Ten pocit, keď si na návšteve, všade je ticho a ty sa musíš pokúsiť potichu rozbaliť a zbaliť šuštiaci plast, nepochopíš, kým nezažiješ.

3. Otázka “Zase máš krámy?” nie je vhodná súčasť small talku
Nie, táto otázka naozaj nepatrí do slušnej konverzácie so ženou, bez ohľadu na to či krámy má, alebo nie. Toto by sa mohli naučiť všetci muži sveta, a vyhli by sme sa tak mnohým konfliktom medzi pohlaviami.
Seriózne, ak sa budeš žien pýtať tieto otázky, zaručujem ti, že nebude tiecť iba menštruačná krv.

4. Áno, sme precitlivené
Aby toho nebolo málo, ku kŕčom a celkovej nepohode sa nám v tomto období pridáva aj veľmi vysoká precitlivenosť. Dokáže nás rozplakať naozaj všetko. A nehovorím len o pohľade na šteniatka, bábätká a zaľúbených dôchodcov. Rozplačú nás oveľa divnejšie veci.
True story: “Ja som sa raz šuchla o kvetinu, čo mám na stole, odpadol jej lupienok a normálne mi vyšli slzy.” Nebojte sa však, naše rácio si v týchto momentoch plne uvedomuje, že toto nie je normálne.

5. Sme náladové
Za deň si prejdeme okrem spomínaného plaču aj fázami:
“Chcem ho zabiť alebo s ním chcem mať sex?”
“OCH BOŽE, aké krásne šteniatko! Dokopem ho, ak sa ma ešte raz dotkne.”

6. Prvé rána
Niekedy ráno sa zobudíme na to, že sme v kaluži vlastnej krvi. Niekedy ešte ani neotvoríme oči a vieme, že to prichádza práve teraz. V tieto rána vždy nastáva rýchly presun do kúpeľne a prípadný stealth mód, ak sú v našom okolí aj iné osoby. Rovnaký scenár sa môže diať aj v druhé, tretie či štvrté ráno.

7. Prsia douple-up
Prsia často pred menštruáciou zväčšujú svoj objem, čo je zjavná win-win situácia. Avšak s týmto zväčšovaním prichádza aj veľké mínus – bolesť. Čiže prsia sú síce väčšie a plnšie, ale dotyky nie sú často až také vítané. Obdivné pohľady sú však viac než dovolené.

8. Pravidelnosť
Ha. Akurát tak v tvojich snoch. Cyklus môže trvať 15 dní ale aj 45. A “tá časť mesiaca” sa pokojne môže pohybovať v rozmedzí 2 až 7 dní. Matka príroda nás rada prekvapuje. Najradšej práve vtedy, keď ideme na dovolenku k moru, na niečiu svadbu alebo čakáme doma na frajera.

9. Plánovanie je základ
Väčšina našich plánov sa často odvíja práve od toho, kedy budeme mať menštruáciu. Čiže Pohoda bude 9. – 11.7.? Kedy som to mala naposledy… Uhm... Áno… Plus 23... Uhm... ÁNO!

10. Reklamy na hygienické potreby
Vždy sú v nich všetky ženy oblečené v bielom, sú nekonečne sebavedomé, šťastné, športujú, tancujú či spievajú. Áno, reklama má veci ukazovať trošku krajšie a modrejšie ako v skutočnosti sú, ale prečo ukazujú totálne opačný extrém? To nepochopíme ani my.
V skutočnosti tu sedíme v pohodlných legínach, neučesané, s akné, smutné, nasraté a na pohyb a spievanie nemáme naozaj ani pomyslenie.

11. Keď to mešká
Miešajú sa v nás pocity radosti, že ešte nemusíme zažívať tie muky a pocity strachu z toho, že sme asi tehotné.

12. Kýchanie a kašľanie
Ak si dokážete spojiť nejaké základné fyzikálne zákony a telesné procesy, tak vám k vysvetleniu tohto bodu postačí priložené gifko.

Fun fact na záver:
Ženy krvácajú v priemere celých 7 - 10 rokov zo života a prežijú to.
