Slováci boli vždy veľkí výmyselníci. Svedčia o tom revolučné objavy Štefana Baniča, Jozefa Murgaša, Jozefa Maximilána Petzvala a ďalších. V ich šľapajach idú aj súčasní vynálezcovia, ktorí svojimi väčšími či menšími objavmi menia svet. Predstavujeme päť objavov Slovákov, ktoré zlepšia život celému svetu.
1. Lietajúce auto
Toto je naozaj veľká vec. Štefan Klein z Nitry skonštruoval prototyp lietajúceho auta, ktoré fakt funguje! Po prezentácii prototypu na konferencii vo Viedni svet zatajil dych. Objav ospevovali zahraniční odborníci aj médiá. Revolučnú novinku zhrnuli jednou vetou: Všetko je možné, ak lietajúce auto skonštruovali práve na Slovensku.
2. Ekologické igelitky
Svetu sme nedávno ukázali aj to, že (aspoň) niektorí z nás zmýšľajú ekologicky. Tím Slovákov pod vedením Pavla Alexyho vyvinul tzv. bioplast. Materiál podobný klasickým umelým materiálom, ktorý sa však dokáže v prírode rozložiť. Takáto bioigelitka je dokonca dvakrát pevnejšia než bežná taška zo supermarketov a na kompostovisku o nej nezostane stopy už po šiestich týždňoch.

3. Nabíjací náramok
Pekný a funkčný. Taký by mal byť objav iba 20-ročného Pavla Bujnu . Ide o náramok, ktorý je zároveň zdrojom energie a USB kľúčom. Cez náramok si rýchlo dobijete mobil alebo prenesiete dáta. Pavol skúša nájsť podporovateľov pre svoj start-up cez portál Kickstarter. Zatiaľ vyzbieral už vyše 20 000 libier.
4. Práčka do vrecka
S revolučným vynálezom prišiel ešte v roku 2011 študent VŠVU Adrián Mankovecký. Jeho vynález – vrecková práčka, ktorá berie energiu z cukru a parou rýchlo vyčistí akýkoľvek fľak, získala cenu na medzinárodnej súťaži Electrolux Design Lab 2011. Zatiaľ sa práčka alebo Portable Spot Cleaner ešte nepredáva, ale keď sa začne, celý svet bude mladému Slovákovi vďačný.
5. Paplón s dierou
Pre niekoho blbosť, podľa iných revolučný objav. Záleží na vašich posteľných návykoch. Ak počas spánku musíte mať nohu odkrytú, tak paplón s dierou menom Holey Quilt bude váš najlepší kamarát. Hoci takmer každému napadlo, že by také niečo mohlo existovať, patentovať si vynález dala firma z Prievidze až v roku 2013. A je vraj oveľa sofistikovanejší, než to, čo by ste si sami vytvorili doma nožnicami.
Čo dodať na záver. Snáď len:
