1. Prsia Michaely Gašparovičovej

Modelka, ktorá má prsia a v podstate iba prsia, vraj už prirodzene dostatočne veľké a doplnené 800 mililitrovými silikónovými implantátmi. Táto prsná unikátnosť ju dostala aj do šou českého zabávača Jana Krausa. Hádajte čo bolo hlavnou témou asi 15-minútovej debaty Krausa a Gašparovičovej? Prekvapíme vás, témou nebola len plastika pŕs, ale aj plastika nosa či zväčšenie pier.
2. Vreskot Maxa Jasona Maia

Miro Šmajda, Max alebo Jason alebo Mai alebo exsuperstárista. Stále však tá istá hanba Slovenska. Nájde sa niekde niekto, kto dokáže oceniť jeho hudbu a zároveň vysvetliť prečo sa tento vyšportovaný blondín s východniarskym prízvukom a diskutabilným intelektom stal slovenským zástupcom na Eurovízii 2012? To už naozaj radšej Najkrajšie stromy na Horehroní.
3. Skóre Slovana Bratislava

Šport je dôležitý pre mnoho Slovákov, no zdá sa, že nie pre športovcov. Slovan Bratislava si konečne zahral európsku súťaž a to je tá chyba. V Európskej lige je suverénne posledný s piatimi prehranými zápasmi a skóre 1:17. Horšie je už na tom iba...vlastne nikto. Pridanou hodnotou účasti Slovana vo futbalovej Európe je fakt, že nemá kde hrať. Pasienky, ktoré sa búrajú samé už niekoľko rokov ostanú navždy hlboko zaryté a vypálené do sietnice nejedného Švajčiara, Taliana či Čecha.
4. Dôstojnosť prezidenta hlavy štátu
Organizácia spojených názorov, národov... Biele na čiernom, západný balkón a Dominik XVI. Chvalabohu a možno aj žiaľbohu, ale skôr chvalabohu, že teraz už máme prezidenta, ktorý vie spájať slová do súvislých a celkom duchaplných viet. Ak by ste chceli oponovať, že tu hneď na severozápad od nás je jedna ešte menej reprezentatívna hlava štátu než tá naša bývalá, tak na to vám odpoviem dvoma slovami – áno, máte pravdu.
5. Štýl slovenských olympionikov

Nie je dôležité vyhrať, ale zaujímavo sa obliecť. Aj to je pravidlom zimných a letných olympiád. A toto nám naozaj ide. Pravidelne sa outfity našich olympionikov riešia aj v zahraničných médiách. Naposledy sme zaujali na letnej olympiáde v Londýne, počas ktorej denník Evening Standard označil naše (nechtiac) retro outfity za „súpravy hanby.“
6. Aktívni žiaci v Anglicku

Sú výnimoční a v istom zmysle aj aktívni. Žiaci zo slovenských osád, ktorí s rodičmi odišli do Anglicka za lepším životom a štedrejšími sociálnymi dávkami dokázali to, čo sa podarí máloktorému slovenskému žiakovi či študentovi, a to získať publicitu vo Veľkej Británii. Na to im stačilo „iba“ urobiť pár monoklov svojmu anglickému spolužiakovi.
zdroj: reprofoto MaiOnline
7. Bratislavská hlavná stanica

Či sa nám to páči alebo nie, väčšina turistov, ktorá do Bratislavy zavíta, tak urobí preto, že je to na polceste medzi Viedňou a Budapešťou. A v tomto prípade navštívi to, čo rodený Bratislavčan celý život oblúkom obchádza a bežný Bratislavčan pravidelne navštevuje so zatvorenými očami a zapchatým nosom a pritom si myslí, že „ta tota stanica bars škareda“. Každopádne, hlavná železničná stanica je unikátom a atrakciou väčšou než hrad, čumil a ufo dokopy.
Autor: Viktória Mirvajová