1. Lion King
Mladší súrodenci vždy číhali na vhodnú chvíľu, aby si mohli zaskákať s tým rozkošným levíkom, ktorý ja napriek triviálnemu ovládaniu mal tendenciu zdochýnať práve v tých najhorších chvíľach. Samotná hra mala veľkosť 5 Mb, čiže ste na ňu potrebovali aspoň 4 diskety.

2. Aladdin
Ďalšia z legendárnych plošinoviek, ktoré patrili do detstva mnohých z nás. Pointou hry bolo zachrániť krásnu Jasmínu (nikomu vtedy nevadilo, že má zahalenú tvár) od zlého Džafara. V hrách vyzeral Blízky východ celkom atraktívne.

3. Doom 2
Druhý zo série doom-oviek a jeden z nasledovníkov Wolfenstein-a. Klasika nabitá veľkými zbraňami a ponurou atmosférou. Z jednoduchého ovládania a výbornej hrateľnosti by sa mohli vývojári učiť dodnes.

4. Quarantine
V 90-tych rokoch sa robili aj veľmi zvláštne hry. Jednou z nich bola hra Quarantine (Karanténa), kde hlavnou postavou je vražedný taxikár. Nejde o klasický večer v bratislavských uliciach, ale o útek z väzenského mesta vďaka guľometom namontovaným na taxíku. Jednoducho klasika.

5. Warcraft
Hráči World of Warcraft často ani netušia, že Warcraft bol jedným z prvých real-time stratégií. Nemožnosť označiť viacero jednotiek naraz a nutnosť posielať ich do boja jednu za druhou urobili z tejto hry TOP príčinu pokazených myší v 90-tych rokoch.

6. Transport Tycoon
Pre všetkých fanúšikov budovateľských hier, ktorí nemajú radi, keď ich snahy sústavne maria Orkovia je to ideálna voľba. Nekonfliktná a stále zábavná.

7. Heretic
Veľký skvost medzi doom-ovkami. Zahŕňal už dokonca možnosť pozrieť sa nahor, no stále bez možnosti skákať (Doom sa mohol pohybovať iba horizontálne). Lietajúci démoni, chodiace múmie a obrovské vznášajúce sa kostlivé hlavy boli prísľubom množstva hodín zábavy.

8. The Elder Scrolls: The Arena
Prvá hra zo známej série je určená iba pre ozajstných fajnšmekrov (Ani na to nepomysli! Žiadny kajšmentke ani kožmeker. Jednoducho nie). Temné, nekonečné kobky a nemožné ovládanie robia z toho hru, na ktorú môže mať trpezlivosť iba človek bez prístupu na internet.
